Znaczenie aerobiku często było źle rozumiane przez ludzi. Niektórzy uważają, że jest to szybki sposób fizycznej doskonałości, myśląc, że zajęcia pomogą przekształcić twoje ciało w model naśladowania i dyskusji o innych. Ale to daleko od sprawy. Jeden aerobik dla tego wyniku nie wystarczy.

Nie można nie zgodzić się, że nowoczesny aerobik jest ważnym narzędziem idealnego ciała, które ma korzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy i na cały organizm.

Aby to udowodnić, rozważymy główne pozytywne cechy tego rodzaju szkoleń.

Czy aerobik pomaga Ci schudnąć?

Po pierwsze, wszystkie rodzaje aerobiku przyspieszają metabolizm (metabolizm), który stymuluje spalanie nadmiaru tłuszczu, ponieważ, wykonując różne ćwiczenia aerobowe, nasze ciało pochłania dużą ilość kalorii, które pobiera się z tłuszczu. Tak więc na jedną lekcję można łatwo spalić co najmniej 20 g tłuszczu, co odpowiada na przykład jednej porcji smażonych ziemniaków. Również po treningu przez pewien czas wzburzony organizm nie przestaje spowalniać metabolizmu, co daje mu możliwość dalszego spalania tłuszczu.

Aerobik do utraty wagi również przyczynia się do wzrostu wielkości i ilości mitochondriów, które są komórkowymi zbiornikami, w których spalany jest tłuszcz, oraz enzymami tlenowymi, które są katalizatorami chemicznymi przyspieszającymi proces spalania tłuszczu. Powyższe właściwości, które występują w procesie ćwiczeń aerobowych, pomagają skorygować pewną masę ciała.

Po drugie, wszystkie obszary aerobiku mają na celu zwiększenie wytrzymałości mięśni. Ćwiczenia aerobowe rozszerzają sieć naczyń włosowatych (małe naczynia krwionośne, które dostarczają organizmowi tlenu i składników odżywczych). Zwiększenie takiej sieci pomaga wchłonąć składniki odżywcze, co pozwala mięśniom szybciej się regenerować, zwiększyć siłę i wytrzymałość. Inną funkcją naczyń włosowatych jest usuwanie z ciała odpadów zgromadzonych podczas spalania substancji odżywczych, co zwiększa bardziej aktywną absorpcję składników odżywczych przez organizm.

Te pozytywne cechy aerobiku umożliwiają poprawę układu sercowo-naczyniowego. Ponadto aerobik jest doskonałym dodatkiem do ćwiczeń fizycznych, co pomaga w kompleksie stworzyć elegancką, szczupłą sylwetkę.

Aerobik do utraty wagi

aerobik dla początkujących

Lekcje aerobiku dla utraty wagi oczywiście pomogą pozbyć się nadwagi, ale tylko wtedy, gdy normalizuje się dietę. Staraj się nie jeść 1,5-2 godziny po zażyciu czegokolwiek, z wyjątkiem produktów białkowych i ponownie rozważyć swoją dietę. Powinien być zdominowany przez niskotłuszczowe produkty pochodzenia białkowego (niskotłuszczowy twaróg, wołowina, piersi z kurczaka, ryby), warzywa i owoce. Wyeliminuj bułeczki i inne słodycze, zastąp je owocami, możesz pozwolić sobie na czarną czekoladę. Nie zapomnij pić wody (herbaty, niegazowanych napojów) co najmniej 1,5-2 litrów dziennie. Czy mogę pić podczas ćwiczeń? Jeśli wykonujesz ćwiczenia aerobowe o wysokiej intensywności - zalecane jest, aby oddać wodę lub wypić bardzo mało łyków i całkiem sporo.

Rozgrzewka w aerobiku jest również bardzo ważna, więc nie ignoruj ​​jej, musisz odpowiednio rozgrzać mięśnie przed następnym ćwiczeniem, aby nie doznać obrażeń.

Poniżej znajduje się lekcja wideo "Aerobics for Beginners", która pozwoli Ci kompetentnie zbudować swoje pierwsze klasy do utraty wagi i zrozumieć istotę szkolenia.