Czarnogóra - Mały kraj, którego krajobrazy są często porównywane ze Szwajcarią. Piękne morze, czyste powietrze, łagodny klimat, wspaniały góry - Wszystko to, w połączeniu z dość rozsądnymi cenami, każdego roku przyciąga coraz więcej osób, które chcą tu spędzić wakacje. Sezon turystyczny w Czarnogórze trwa 7 miesięcy - od kwietnia do października. Turyści mają wiele wątpliwości. Kiedy lepiej udać się do Czarnogóry, aby odpocząć nad morzem? Czy powinienem jechać tutaj zimą, a który sezon jest najlepszy w Czarnogórze? Przeczytaj poniżej, aby uzyskać szczegółowe odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Jaki jest klimat w Czarnogórze?

Warunki pogodowe kraju wynikają z odmiennego krajobrazu. Kurorty nadmorskie są zarządzane przez klimat śródziemnomorski, w górach, odpowiednio, górzysty, a na północy Czarnogóry - umiarkowanie kontynentalny. W centralnej części kraju powietrze jest nieco chłodniejsze niż na morzu, ale ogólnie klimat na całym terytorium jest bardzo sprzyjający rekreacji o każdej porze roku.

Wysokie i niskie sezony odpoczynku

Największy napływ turystów w Czarnogórze obserwuje się latem, kiedy zaczyna się kąpiel i sezon na plaży. Okres od czerwca do sierpnia uważany jest za najpopularniejszy wśród turystów. W tej chwili najczęstsze jest wakacje na plaży i rozrywka, takie jak:

  • wycieczki ;
  • żeglarstwo;
  • wędkarstwo;
  • rafting, itp.
Черногория летом

Gwałtowny spadek liczby turystów i, co do zasady, ceny spadają w okresie od października do marca. Ale jeśli celem podróży nie jest pływanie w morzu, to wspaniałe wakacje w Czarnogórze będą nie tylko latem, ale wiosną, jesienią, a nawet zimą. Krótko mówiąc, możesz tu się zrelaksować przez cały rok.

Черногория весной

Na niewielkiej powierzchni kraju jest wiele ciekawych atrakcje . Wiele obiektów architektonicznych i przyrodniczych znajduje się pod szczególną ochroną państwa i UNESCO. Najlepszym czasem na zwiedzanie zabytków nie jest upalne lato, ale poza sezonem, kiedy jest wystarczająco ciepło w Czarnogórze i podróżujesz na duże odległości, łatwiej będzie je przenieść.

Экскурсии по Черногории

Sezon pływacki

Kiedy jest sezon na wakacje na plaży w Czarnogórze? W połowie czerwca, kiedy już robi się ciepło w Czarnogórze, jest całkiem przyjemnie pływać. Wakacje w Czarnogórze w lecie wyglądają tak:

  1. Czerwiec to najzimniejszy letni miesiąc. Powietrze ogrzewa się do około + 21 ° C, a kąpiel w morzu jest bardzo ożywcza. Ale słońce w tym miesiącu nie jest tak męczące, a pod jego promieniami można się trochę rozkoszować.
  2. Lipiec i sierpień. Jeśli masz pytania, kiedy, w którym miesiącu lepiej jest spać w Czarnogórze z dzieckiem, to te 2 letnie miesiące będą idealną opcją. Kolumna termometru w tym czasie wzrasta do +26 ... + 30 ° C, a z wody nie można zejść na ląd przez wiele godzin. Warto jednak pamiętać, że długotrwała ekspozycja na słońce bez wyposażenia ochronnego może być szkodliwa nie tylko dla skóry, ale także dla ogólnego samopoczucia.

Jeśli musisz pracować przez całe lato, zaplanuj swoje wakacje w Czarnogórze we wrześniu. W tym miesiącu uważany jest tutaj sezon aksamitny. Woda jest wystarczająco ciepła, nie ma upałów, rynki i sklepy mają ogromny wybór świeżych owoców, warzyw i jagód, a ruch turystów już słabnie.

Черногория осенью

Sezon zimowy

W miesiącach zimowych odpoczynek w Czarnogórze jest również bardzo popularny. Kraj słynie z ośrodków narciarskich. Sezon narciarski trwa tutaj od połowy listopada do końca marca. Temperatura powietrza w zimie i klimat w Czarnogórze są bardzo przyjemne: słoneczne dni, brak silnych wiatrów i silnych mrozów. Termometr tutaj rzadko spada poniżej -10 ° C.

Черногория зимой

Jeśli zdarzy ci się odwiedzić Budva lub Tivat w zimie w Czarnogórze radzimy poświęcić trochę czasu na poznanie lokalnych uroków i zabytki , zakupy lub odwiedzanie restauracji.

Podsumowując powyższe, okazuje się, że Czarnogóra jest po prostu stworzona dla wygody odpocząć o każdej porze roku. W przypadku dzieci lepiej jest wybrać początek sezonu plażowego lub sezon aksamitny. Wiosną lub jesienią możesz poświęcić czas na procedury zdrowotne, wędkarstwo, wycieczki i znajomość z krajem. Zimą czekają na Ciebie najlepsze ośrodki narciarskie w kraju, których infrastruktura jest porównywalna z popularnymi europejskimi miejscami narciarstwa.