Korzyści i szkody związane z oolong mleka są dobrze znane Chińczykom, ponieważ ceremonia picia herbaty z użyciem tego napoju istnieje od kilku stuleci.

W języku chińskim herbata oolong oznacza "czarny smok". Jednak jego kolor może być inny: czarny, żółty, zielony i biały. Wyhoduj ten niezwykły rodzaj herbaty na czystych częściach wyspy Tajwanu. Napój ma największą popularność w krajach Azji Środkowej, Japonii i Chin.

Główna różnica między oolong mleka i innych rodzajów herbaty leży w jej smaku. Dla niektórych przypomina herbatę z kwiatów, a niektórzy porównują ją do smaku kasztanowca. Jednak przede wszystkim ta herbata jest ceniona za mleczny orzechowy posmak o słabym karmelowym smaku. Ten smak uzyskuje się dzięki specjalnej metodzie produkcji i dodatkowi aromatu. Mleko oolong jest produkowane wyłącznie z całych liści, przetwarzając je enzymami mlecznymi.

W porównaniu z zieloną herbatą, herbata mleczna oolong ma bogatszy i bardziej żywy smak. I w porównaniu do czerni - bardziej wyrafinowane. Zgodnie z chińską klasyfikacją herbata ta znajduje się pomiędzy zielonymi i czerwonymi odmianami herbaty.

Ten rodzaj herbaty ma wiele korzystnych właściwości, w tym zdolność wspomagania odchudzania.

Co to jest przydatna mleczna herbata oolong?

Korzystne właściwości herbaty oolong wynikają z jej niezwykłego składu, z którego nie każdy rodzaj herbaty może się pochwalić. Korzyści z herbaty mlecznej oolong przejawiają się w następujących właściwościach:

  • nasyca organizm ważnymi witaminami: grupa B, E, D i kwas askorbinowy;
  • dostarcza organizmowi niezbędnych substancji mineralnych: wapnia, manganu, selenu, żelazo fosfor;
  • poprawia czynność serca i stan naczyniowy;
  • zwiększa aktywność dzięki zawartości kofeiny;
  • wzmacnia system odpornościowy;
  • poprawia trawienie, zapobiega chorobom przewodu pokarmowego;
  • ratuje młodzież, o czym świadczą badania naukowe;
  • poprawia aktywność mózgu;
  • pomaga w korekcji wagi.

Odchudzanie Oolong mleka

Wiele herbat pomaga schudnąć. Szczególnie przydatna w tym względzie jest zielona herbata, która zwiększa koszty energii. Mleko Oolong eliminuje te dodatkowe kilogramy jeszcze skuteczniej niż zielona herbata.

Jest to możliwe dzięki obecności w mleku ulun substancji takich jak flawonoidy. Przyspiesza syntezę hormonu noradrenaliny, co z kolei zwiększa tempo spalania kalorii i poprawia metabolizm. Oprócz flawonoidów, mleczko oolong zawiera różne enzymy odpowiedzialne za aktywność metaboliczną i promujące konwersję nadmiaru tłuszczu w energię.

Herbata doskonale nadaje się do stosowania podczas diety. Zawartość kalorii w mleku oolong w przeliczeniu na 100 g suchego surowca wynosi około 140 kcal, więc filiżanka herbaty będzie zawierała minimalną porcję kalorii.

Jednak sama herbata nie ma żadnych magicznych właściwości, które pomogą usunąć nadwaga . Byłoby bardziej właściwe stosowanie oolong mleka w połączeniu z innymi sposobami odchudzania. Szczególnie ważne w tym przypadku jaka jest przydatna herbata mleczna oolong dostosuj swoją dietę i rozpocznij codzienne ćwiczenia.

Aby herbata przynosiła korzyści ciału, musi być odpowiednio uwarzona. Aby to zrobić, weź 1,5 st. l herbaty i wlać je do wstępnie rozgrzanego dzbanka. Następnie wlać 140 ml wrzącej wody do czajnika, energicznie wstrząsnąć i natychmiast spuścić wodę. Następnie trzeba ponownie zalać wrzącą wodą i zostawić trochę naparu. Ta elitarna herbata może być warzona kilka razy. A najbardziej przyjemny smak ujawnia się dopiero przy trzecim lub czwartym warzeniu. Oolong o wysokiej jakości można zapiec do 15 razy.

Przeciwwskazania do stosowania oolong mleka

Chociaż herbata ma wiele użytecznych właściwości, nie powinna być stosowana przez kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także z oznakami indywidualnej nietolerancji mlecznego oolonga.