Termin "ajurweda" w dialekcie devanagari oznacza - nauka życia. W Azji Południowej ajurweda jest praktykowana jako tradycyjny system medycyny alternatywnej, wykorzystujący techniki masażu, joga i ekstrakty ziołowe.

Zgodnie z naukami Ajurwedy dieta na odchudzanie powinna być wybrana według jednego z trzech istniejących typów ciała: wata, pitta, kapha. Po ustaleniu, jaki jesteś typ, możesz znaleźć najbardziej odpowiednią dietę dla ajurwedy do utraty wagi. Ale istnieje lista ogólnych zaleceń dla wszystkich trzech typów budowy ciała, które mogą zmniejszyć wagę.

Zalecenia Ayurveda dla utraty wagi

 1. Rano na pusty żołądek, aby wypić szklankę ciepłej przegotowanej wody i pić ją w ciągu dnia co pół godziny.
 2. Zaplanuj główne, najbardziej kaloryczne spożycie żywności w przedziale czasowym od 11 do 14 godzin. W tym czasie metabolizm osiąga najwyższy poziom i nazywa się ogień.
 3. Aby przejść na nocny odpoczynek, nie później niż o 22 wieczorem. Ponieważ mózg najskuteczniej odpoczywa i odnawia od 22 do 24 godzin.
 4. Wieczorami, nie ładujcie intelektualnie głowy, lepiej odłożyć rano aktywność umysłową.
 5. Musisz jeść tylko świeże i użyteczne produkty, najlepiej organiczne. Gotowanie jest warte jednego posiłku, ponieważ wczorajsza potrawa nie jest uważana za świeżą. Nie zawierają syntetycznych dodatków do żywności we wszystkich ich przejawach, a zwłaszcza w fast foodach.
 6. Przyjmując jedzenie, osoba nasyca ciało i duszę energią i siłą, dlatego konieczne jest, aby robić to w spokojnym otoczeniu bez wpływu zewnętrznych bodźców. Są to telewizja, radio i książki, odmawiajcie ich podczas posiłków.
 7. Po każdym posiłku musisz przeżuć ćwierć łyżeczki nasion kopru włoskiego. Pomogą przyspieszyć procesy metaboliczne i umożliwią odkładanie tłuszczu na ściankach narządów i tkanek. Ostrożnie je przeżuwaj, przez 5 minut, a następnie spluwaj i pij z wodą.

Organizm, doświadczając stresu podczas dużych przerw między posiłkami, zaczyna gromadzić zasoby, zabezpieczając się przed głodem. Te zasoby są debugowane w formie podskórnej tkanki tłuszczowej. Aby uniknąć takiego bagażu, należy opracować codzienną rutynę, w tym posiłki i podążać za nią. Dzięki temu organizm przyzwyczai się do tego, że w określonym czasie będzie karmiony i nie odczuje głodu.

Produkty odchudzające Ayurveda

Ayurveda do produktów odchudzających

Do tej pory przedsiębiorcy dostrzegli falę popularności ajurwedy i elementów wedyjskich w ogóle. Możesz spotkać nie tylko indywidualne środki medycyny wedyjskiej, ale także całe wyspecjalizowane apteki. Zanim kupisz cokolwiek, pamiętaj o głównej zasadzie Ayurvedy - tylko naturalnej i świeżo przygotowanej. Żadna tabletka, proszek i roztwór o trwałości jednego roku lub większej nie mogą być wytwarzane bez konserwantów i technologii.

Tylko sposób na życie i naturalne składniki, w tym przyprawy i zioła, można uznać za ajurwedyjski środek na utratę wagi. Najbardziej popularnym środkiem ajurwedy do utraty wagi jest dzisiaj:

 • Ayurslim (zawiera spalające tłuszcze zioła);
 • Vrkshamla (kontrola i tłumienie apetytu);
 • Medohar Guggul (przyspiesza metabolizm );
 • Meshashringi (dla diabetyków, obniża poziom cukru we krwi);
 • Obeslime (kontroluje proces akumulacji tłuszczu w ciele).
Ayurveda do utraty wagi