Bez względu na to, czy jesteś utalentowanym cukiernikiem, czy nowicjuszem, każdy, kto zdecyduje się zrozumieć tajemnicę robienia cukierków, będzie potrzebował czegoś takiego jak mastyk. Jeśli zdecydujesz się zaprezentować piękne ciasto, zrobić capkake, lub jadalną biżuterię na swoje smakołyki, wtedy wiadro z mastyksem będzie na czas. Jedynym problemem jest to, że zakup mastyksu nie jest bardzo powszechny w naszych sklepach, a jego cena nie wydaje się do zaakceptowania dla wszystkich. Rozwiązanie problemu jest elementarne - przygotowanie mastykatu własnymi rękami, z całym dostępnym skondensowanym mlekiem. Rozumiem więc razem jak zrobić mastyk ze skondensowanego mleka.

Przepis na mleko mastyk na skondensowanym mleku

Składniki:

  • mleko skondensowane - 200 g;
  • sok z cytryny - 4 łyżeczki;
  • mleko w proszku - 300 g;
  • cukier puder - 300 g

Gotowanie

Przepis na mastiksu z mleka skondensowanego jest prosty, przede wszystkim przesiewa się sproszkowany cukier wraz z mlekiem suszonym i dokładnie wymieszamy za pomocą trzepaczki. Gdy tylko sucha mieszanina stanie się całkowicie jednorodna, należy dodać do niej sok z cytryny i, nie przestając mieszać, stopniowo wlewać skondensowane mleko. Gotowa masa powinna przypominać glinę i nie trzymać się dłoni. Jeśli masa jest nadal bardzo lepka, można ją wysuszyć za pomocą sproszkowanego cukru. Aby zmiękczyć mastiksu, skondensowane mleko pomoże.

Gotową pastę można natychmiast rozwinąć lub umieścić w czystym pojemniku do przechowywania, nie zapominając o hermetycznym pakowaniu. Taki mastyk ze skondensowanym mlekiem można również barwić w dowolnym kolorze za pomocą barwnika spożywczego.

Lody czekoladowe z recepturą skondensowanego mleka

Składniki:

  • mleko skondensowane - 100 g;
  • cukier puder - 150 g;
  • mleko w proszku - 200 g;
  • kakao w proszku - 1 łyżka. łyżka;
  • woda - 2-3 łyżki stołowe. łyżki.

Gotowanie

mastyk z skondensowanym mlekiem

Suche mleko, kakao w proszku i cukier pudrujący przesiewaj razem i dokładnie mieszaj. Stopniowo wylewać skondensowane mleko, zagniatać dużo, przypominając glinę, według tekstury, w razie potrzeby dodać wody lub odwrotnie - sproszkowany cukier lub kakao.

Natychmiast rozprowadzamy gotowy mastyk na skondensowany placek z mlekiem, starając się nie pozostawiać go na wolnym powietrzu (lepiej jest szczelnie przykryć folią spożywczą). Taki mastik idealnie nadaje się do użytku domowego, czyli modelowania prostych figur: płatków, liści, serc. W przypadku bardziej złożonych figur, zmieści się tylko zakup mastiksu, lub pasta z marshmallow . Udane eksperymenty kulinarne!