Często zdarza się, że cała przygotowana śmietanka trafia do warstwy i powłoki ciasta, a do dekorowania nie pozostaje nic. Lub krem ​​okazał się zbyt płynny i po prostu nie nadaje się do dekoracji. Sytuacja pozwoli zaoszczędzić szybko, absolutnie niedrogo. krem proteinowy , np. mokra beza, która jest bardzo prosta do wykonania, a idealnie trzyma się kształtu i jest dobrze zabarwiona. Na torcie dekoracja wysycha, pokrywa się cienką chrupiącą skórką, ale wnętrze pozostaje miękkie.

W oryginalnej recepturze kremowej mokrej bezy jest kilka bardzo ważnych punktów:

  • naczynia i trzepaczka powinna być całkowicie sucha i wolna od tłuszczu, wszelkie ślady tłuszczu i śmietany nie będą działać;
  • ponieważ żółtko - to także tłuszcz, bardzo ostrożnie oddzielające białko, jeśli przynajmniej odrobina żółtka dostała się do białek, lepiej najpierw rozpocząć procedurę;
  • w celu lepszego zmieszania białka dodajemy kroplę soli na samym początku;
  • do ubijania potrzebny jest mikser ręczny lub blender, zwykła trzepaczka nie poradzi sobie z zadaniem;
  • krem należy udekorować tak szybko, jak jest zimno. Po kilku godzinach krem ​​zmieni strukturę i złuszczy.

Przepis na ciasto bezowe na mokro

Składniki:

  • cukier - 190 g;
  • jajko - 4 szt .;
  • kwas cytrynowy - ¼ łyżeczki łyżeczki;
  • wanilia.

Gotowanie

Umieść garnek z wodą na kuchence i wybierz naczynia, które pasują do wielkości łaźni wodnej. Ta pojemność powinna być dość duża, z marginesem, ponieważ krem zwiększy objętość. W tym naczyniu ostrożnie oddzielimy białka od żółtek, aby nic ekstra nie dostało się do śmietany. Yolks można stosować na krem, na kruche ciasto lub cytrynowy Kurd.

Wiewiórki lekko ubijamy i wkładamy do kąpieli wodnej. Stopniowo dodawać cukier i bicz, woda powinna już gotować się łagodnie. Pokonaj około 10 minut. Jeśli krem ​​stał się gęsty, ślady trzepaczki lub śmietanka zbiera się za trzepaczką, tworząc otwory, w których dno jest widoczne, to jest gotowe. Zdejmij z ognia, dodaj cytrynę i wanilię i bejcuj przez kolejne 5 minut, aby lekko się schłodzi, gdy masa zaczyna się oddzielać od dna i ściany kremu są gotowe.

Jeśli krem ​​pozostanie po dekoracji, możesz umieścić go na papierze, a za kilka dni otrzymasz suszoną biżuterię, którą można przechowywać w zapieczętowanych pojemnikach.

Desery ozdobione tym kremem wyglądają szczególnie imponująco. O najbardziej popularnym elemencie projektowania powiemy poniżej.

Róże z mokrej klasy mistrzowskiej beza

Zrób podstawę dla róży, trzymaj torebkę pionowo, wyciśnij spadek objętości, stopniowo podnieś i zmniejsz ciśnienie.

розы из мокрого безе мастер класс 1

Ostry ruch odrywający dyszę od podstawy.

розы из мокрого безе мастер класс 2

Wykonaj środek pączka, dysza powinna być pod kątem 45 ° do płaskiej powierzchni podstawy. Szeroki koniec końcówki powinien dotykać stożka w punkcie pod lub tuż poniżej punktu środkowego, a wąski koniec powinien być skierowany do góry i lekko do wewnątrz.

розы из мокрого безе мастер класс 3

Teraz jednocześnie ściskaj torebkę, przesuwaj i obracaj końcówką dyszy. Powoli obróć go, zaznaczając wstążkę wokół górnej części podstawy, zakrywając jej wierzchołek, a następnie kierując go w dół do punktu początkowego. Dostaniesz rodzaj pętli.

розы из мокрого безе мастер класс 4

Teraz ułóżmy górny rząd 3 płatków. Ustaw szeroką krawędź końcówki do środkowego punktu pączka tak, aby dotykał kremu, wąski koniec prosto w górę. Ściskając, podnosimy, a następnie ponownie w dół, uzyskując pionowy płatek.

розы из мокрого безе мастер класс 5

I znowu, chwytając krawędź pierwszego płatka, wyciskamy drugą, i tak tylko na 3 płatkach, a ta powinna pokrywać początek pierwszego.

розы из мокрого безе мастер класс 6

Teraz kładziemy szeroki koniec końcówki tuż poniżej środka płatka w górnym rzędzie i lekko zwężamy wąską z góry pączka. W tej pozycji powtórz ruch w półokręgu, wykonując 5 płatków.

розы из мокрого безе мастер класс 7

Każda kolejna pokrywa się z krawędzią poprzedniej, a druga pokrywa się z początkiem pierwszej.

розы из мокрого безе мастер класс 8

Dolny rząd będzie miał 7 płatków. Szeroki koniec dyszy poniżej środka środkowego rzędu płatków, jeszcze bardziej przechylając wąski koniec końcówki.

розы из мокрого безе мастер класс 9

Powtórz w sumie 7 płatków, jak zawsze ostatni, pokrywający się z początkiem pierwszego. Tak powstał z małego punktu.

розы из мокрого безе мастер класс 10

Możesz również malować wewnątrz jednej ścianki torby i trzymać ją zawsze u góry, a następnie krawędzie płatków zostaną pomalowane.

розы из мокрого безе мастер класс 11