Proces o uchylanie się od podatków przez Lionela Messiego i jego ojca zakończył się wyrokiem. Argentyński piłkarz i Jorge Messi zostali skazani na 21 miesięcy więzienia.

Błogi prokurator

Warto zauważyć, że prokurator, będąc zagorzałym fanem, uważa karę nałożoną przez Lionela Messiego za zbyt surową. Podczas tego procesu nalegał na usprawiedliwienie gracza hiszpańskiej "Barcelony", prosząc o karę tylko za Messi Sr. W procesie uczestniczył jednak prawnik reprezentujący interesy zainteresowanej strony - państwa. Upierał się, że słynny piłkarz otrzymał także więźnia za zbudowanie więzienia, ponieważ przed wymiarem sprawiedliwości wszyscy powinni być równi.

Nie takie straszne

Fani Messiego nie powinni malować ponurych obrazów, wyobrażając sobie sportowca siedzącego w celi i ubranego w więzienny mundur. Piłkarz będzie kontynuował swoją udaną karierę na boisku piłkarskim, ponieważ zgodnie z prawem hiszpańskim karę pozbawienia wolności do dwóch lat (w niektórych artykułach) można zastąpić bez biurokracji warunkową. Lionel nie pójdzie do więzienia, ale będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości dwóch milionów euro.

Czytaj także
  • 10 zawodników Forbes z największym rocznym dochodem
  • Lionel Messi przedstawił swojego trzeciego syna fanom
  • Lionel Messi został ojcem po raz trzeci i już pokazał nowonarodzonego syna

Zysk za prawa do wizerunku

Przypomnijmy, że zarzuty przeciwko ojcu i synowi Messiego zostały złożone latem 2013 roku. Badacze uważali, że fałszowali zeznania podatkowe, uchylając się od podatków od dochodów uzyskanych w latach 2007-2009 za używanie imienia, wizerunku, podpisu i wizerunku mediów Lionela Messiego. terytorium Hiszpanii. W tym samym czasie Messi, Jr., całkowicie zaprzeczył swojej winy, całkowicie ufając zarządzaniu wszystkimi sprawami podatkowymi swemu ojcu, który okazał się oszustem, i już wyraził zamiar odwołania się od wyroku.

Лионель Месси и его отец Хорхе приговорены к 21 месяцу тюрьмы Месси должен уплатить государству штраф Месси сказал суду, что он подписал все налоговые документы, не читая
Согласно испанским законам, их тюремный срок могут заменить на условныйФутболист напрасно доверял отцу Лионель Месси принял решение обжаловать судебный приговор