Prawdziwe imię - Stephanie Joanne Angelin Germanotta

Lady Gaga w dzieciństwie

Piosenkarz urodził się 28 marca 1986 r. W Nowym Jorku w rodzinie o niskich dochodach. Jej ojcem jest Joseph Germanotta, przedsiębiorca i przedsiębiorca, a także muzyk w przeszłości. Od dzieciństwa dziewczyna lubiła muzykę, zaczęła grać na pianinie w wieku 4 lat. Uwielbiała pisać covery Michaela Jacksona, które później nagrywała z ojcem.

W 1997 r. Stephanie wstąpiła do rzymsko-katolickiej szkoły klasztornej Najświętszego Serca. Studiowała z siostrami Hilton. Rodzice Lady Gagi nie byli bardzo bogaci - musieli pracować dwie prace, aby zapewnić edukację córce.

Przyszła gwiazda napisała pierwszą kompozycję w wieku 13 lat, a już w wieku 14 lat prowadziła otwarte wieczory. W ogóle jej życie szkolne było pełne wydarzeń związanych ze sceną i muzyką. Grała główne role w spektaklach teatralnych, śpiewała w szkolnej orkiestrze jazzowej.

Później Stephanie, jako bardzo uzdolniona i utalentowana, została zabrana do Tisch School of Art na New York University przed wyznaczonym czasem. W trakcie studiów Gaga kontynuuje doskonalenie techniki pisania piosenek, nadal śpiewa i gra na instrumencie muzycznym, a także zarabia na tancerkę.

Lady Gaga - początek kariery

Pod pseudonimem piosenkarka pojawiła się po raz pierwszy w 2006 roku. Rob Fyuzari - producent, z którym następnie współpracowała, nadał jej przydomek Gaga z powodu piosenki Freddiego Mercury'ego "Radio Ga-Ga". Jego zdaniem Stephanie skrzywiła się w ten sam sposób, co legendarna piosenkarka w teledysku.

Pierwsza umowa została podpisana z Def Jam Recordings, druga z Interscope Records kilka lat później. Z najnowszą wytwórnią Stephanie współpracowała jako autorka piosenek. Na przykład napisała kompozycje muzyczne dla Britney Spears.

Po wydaniu pierwszego albumu "The Fame" w 2008 roku, jej kariera drastycznie wzrosła.

Teraz jest właścicielem wielu nagród, w tym na przykład 8 - z MTV Music Awards 2010.

Biografia Lady Gagi - życie osobiste

Długie życie osobiste oburzające Piosenkarz był zakryty tajemnicą. Dopiero w 2011 roku, kiedy spotkała się na planie filmu "Ty i ja" z aktorem Taylorem Kinneyem, pojawiły się pierwsze pogłoski o ich powieści. W 2012 r. Zerwali, ale później wznowili stosunki.

Czytaj także
  • 25 "modów", którzy nie wiedzą, że ubrania mają różne rozmiary!
  • Jade wołowina: 16 gwiazdek, które oszczędzają każdy grosz
  • Romantyczny weekend: Lady Gaga spędziła weekend w towarzystwie Cristiano Carino

14 lutego 2015 r. W prasie pojawiła się informacja, że ​​Kinney złożył ofertę Stephanie. I ona chętnie to przyjęła.

biografia lady gaga1 biografia lady gaga2 Biografia Lady Gaga3
Biografia Lady Gaga4biografia lady gaga5biografia lady gaga6
biografia lady gaga7biografia Lady Gaga8biografia lady gaga9