Lista sławnych aktorek, które padły ofiarą żądzy Harveya Weinsteina, wciąż rośnie. Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow, Cara Delevingne, opowiedziała o mobbingu szefa filmu, dołączyła do niego 32-letnia Lea Seydoux.

Cena sukcesu

"The Girl Bond" Lea Seydoux, uwielbiany przez publiczność za role w filmach "007: Spectrum", "Mission Impossible: Phantom Protocol", "Hotel Grand Budapest", "Inglorious Bastards" i innych, musiał słono zapłacić za Złotą Palmę w Cannes, którą otrzymała za film "Life Adel" w 2013 roku.

Aby zagrać w melodramacie, Seydou musiał przejść przez "casting" producenta filmu Harvey Weinstein i poczuć na własnej skórze, o co go oskarżono.

Кадр из фильма «Жизнь Адель»

Ramka z filmu "Life Adele"

Pierwsze spotkanie

Jak powiedziała Seydoux w liście otwartym opublikowanym przez media, spotkała się z Weinsteinem w 2012 roku podczas jednego z pokazów Paryskiego Tygodnia Mody. Harvey był błyskotliwy z humorem, był uprzejmy i waleczny, starając się zadowolić aktorkę, która podświadomie już poczuła niebezpieczeństwo.

Харви Вайнштейна на Парижской неделе моды в 2012 году

Harvey Weinstein podczas Tygodnia Mody w Paryżu w 2012 r

Spotkanie

Producent, który nie zawiódł, został zaproszony przez Leę na spotkanie w holu hotelu, gdzie zatrzymał się i choć piękno wyraźnie zrozumiało jego intencje dotyczące jej, nie odważyła się odmówić, wiedząc, że jego wpływ na świat filmu był ogromny. W obecności swojego asystenta Weinstein flirtował z Seydou przez cały wieczór, jednocześnie dyskutując o swojej roli w filmie "Życie Adele".

Data zawarcia transakcji zakończyła się w pokoju Harveya. Pozostawiona sama sobie z aktorką, magnat kina przestał się powstrzymywać i próbował pocałować, biczując się na kanapie. Siły były nierówne, ale delikatny Seydou opierał się grubemu Weinsteinowi. Uwolniona, wybiegła z mieszkania kulą.

Леа Сейду в 2012 году

Lea Seidu w 2012 roku

Wpadnij na słowa

Po incydencie Leah i Harvey widzieli się nieraz na oficjalnych wydarzeniach i podczas pracy nad wspólnym projektem. Aktorka nie odmówiła z nim kolacji, gdzie starał się zrzucić ciężar, a także chwalił się swoimi seksualnymi zwycięstwami nad innymi kobietami.

Czytaj także
  • Vincent Gallo: "Jestem prawdziwą ofiarą Weinsteina, nie aktorką!"
  • 10 krajów, które są po prostu stworzone dla kobiet
  • Pomnik "casting sofa" - kamień w ogrodzie Harveya Weinsteina?

Konfrontując się z Harveyem, było to podobne do samobójstwa. Wszyscy wiedzieli o jego apetytach seksualnych i zachowaniu, ale bali się zemsty, podsumowali swoją historię Seydoux.