Coraz częściej z ekranów telewizyjnych i stron czasopism słyszymy to popularne słowo "szokujące", ale daleko od tego wszyscy znają jego znaczenie, biorąc za synonim stylu lub mody. Czym naprawdę jest ten epatage?

Epataż jest pogwałceniem wszystkich ogólnie przyjętych norm, odwracając ideę moralności, moralności i estetyki. Jeśli mówimy o szokującej sztuce, jest to trudny efekt, ekspresja, nietypowa percepcja. W sztuce współczesnej często możemy dostrzec szokujące obrazy z celową prowokacją, taką jak sceny uczuć tej samej płci, celowe okrucieństwo, nagie ciała lub inne sceny, które mogą doprowadzić społeczeństwo do szoku.

Epatage - co to jest 1Epatage - co to jest 2Epatage - co to jest3

Opinie o sztuce oburzenia w społeczeństwie są bardzo różne - niektórzy postrzegają to jako nowy kierunek, ujawnienie szczególnych aspektów życia, podczas gdy inni - jako zniszczenie wszystkich ogólnie akceptowanych wartości prowadzących do degradacji społeczeństwa. Naturalnie, niezwykłe podejścia nigdy nie wywołają jednogłośnej reakcji.

Epatage - ubrania

Ubrania - jest to chyba najbardziej uderzający przykład szokowania we współczesnym społeczeństwie. Niezwykłe w podejściach i stylach, powodujące burzliwą i niejednoznaczną reakcję innych, dziś cieszy się ogromnym sukcesem, a coraz częściej spotykamy krzykliwe i niekompatybilne kombinacje kolorów, niezwykłe szczere stroje kąpielowe z nieoczekiwanych materiałów, przezroczyste przezroczyste sukienki.

Epatage - co to jest4Epatage - co to jest5Epatage - co to jest? 6

Oddzielne motywy zasługują na sukienki w stylu szoku. Może być jak suknia lotnicza lalki i twarda plastikowa skrzynka lub czarna siatka dzwoni do stroju z półprzezroczystą bielizna - jednym słowem wszystko, co może narazić innych na szok i wywołać gwałtowne niejednoznaczne reakcje.

Epatage - co to jest? 7Epatage - co to jest?Epatage - co to jest 9

Sztuka szokujących dotknięć i fryzur, a dziś częściej można spotkać dziewczyny o nieoczekiwanym kolorze włosów - niebieskie, czerwone, zielone odcienie.

Epatage - co to jest10Epatage - co to jest11Epatage - co to jest12

Możesz ogłuszyć te wokół siebie fryzurą nawet bez farbowania włosów - gładko ogolona głowa z tatuażem, irokezem lub ogoloną częścią głowy wywoła gwałtowną i niejednoznaczną reakcję publiczną. Jest to również jeden z najlepszych przykładów szokujących.

Epatage - co to jest13Epatage - co to jest 14Epatage - co to jest15

Epatage w showbiznesie

Imieniem, które kojarzymy ze słowem "oburzające", jest Lady Gaga. Ta osoba zaszokowała publiczność każdym nowym wejściem na scenę lub pojawieniem się na imprezie. Nieoczekiwane odcienie włosów, od naturalnych blondów po srebrzyste, zielone, czerwone w połączeniu z szokującymi sukienkami z najbardziej nieoczekiwanych materiałów, mogą narazić Cię na szok. Skandaliczne i gwałtowne reakcje wywołał skandaliczny strój Legi Gagi z surowego mięsa, w którym pojawiła się przed publicznością na jednym z koncertów.

Szczególną uwagę należy zwrócić na makijaż tej skandalicznej osoby - oszałamiająco długie rzęsy o nienaturalnych kolorach, jasne, niekompatybilne cienie do powiek i wargi.

Opinie opinii publicznej na temat Lehi Gagi są sztywno podzielone - niektóre są zachwycone jej unikalnym stylem i starają się naśladować swojego idola w każdy możliwy sposób, podczas gdy inni mają tę osobę wywołującą burzę oburzenia i oburzenia. Ale czego się można było spodziewać, nie będzie nikogo, kto pozostałby obojętny na jej pracę.

Epatage - co to jest?Epatage - co to jest17Epatage - co to jest18
Epatage - co to jest19Epatage - co to jest20Epatage - co to jest21

Kolejny błyskotliwy przedstawiciel oburzającego można nazwać Miley Cyrus, zdolnym zaszokować publiczność swoimi strojami i wyzywającym zachowaniem. Półnagie kostiumy i zupełnie nagie obrazy w połączeniu z powściągliwym makijażem i krótką postrzępioną fryzurą mogą powodować gwałtowną i niejednoznaczną reakcję publiczności. Z powodu nadmiernego nagiego oburzenia, wiele miast i miejsc koncertów, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, odmawia jego występów.

Epatage - co to jest22Epatage - co to jest23Epatage - co to jest24
Epatage - co to jest25Epatage - co to jest26Epatage - co to jest27