Kenia - dla europejskiego podróżnika jest to zupełnie inny świat, dlatego nawet jeśli przybyłeś na krótko, możesz znacznie poszerzyć swoje horyzonty. Istnieje wiele naturalnych cudów natury, a także przypomnienia kulturowe stworzone przez ludzką rękę. Więc jeśli myślisz o tym, na co patrzeć Kenia , upewnij się, że nie będziesz się nudzić podczas znajomości z krajem.

Atrakcje przyrodnicze

Natura tego kraju jest zaskakująco różnorodna, więc lokalne krajobrazy są doskonałą okazją do obserwowania dziewiczej flory i fauny. Wśród miejsc, które warto odwiedzić:

 1. Rezerwat przyrody Masai Mara , zajmujący ponad 300 metrów kwadratowych. km. Tutaj znajduje się wiele zwierząt, dla których dom to zarówno sawanna, jak i płaski teren.
 2. Park Narodowy Amboseli . "Zest" tego rezerwatu to lokalizacja w pobliżu Kilimandżaro . Ponadto obszar tutaj jest całkowicie płaski z minimalną roślinnością, co pozwala obserwować życie zwierząt w warunkach naturalnych.
 3. Lake Naivasha National Park . Wielkość jeziora zmienia się w zależności od pory roku, a ciekawi obserwatorzy mogą zobaczyć bawoły, żyrafy i stałych mieszkańców - hipopotamy.
 4. Centrum żyrafy "Langata" . Tutaj hodują unikalne żyrafy Masajów i Rothschildów, niemal wyginięte na wolności.
 5. Rezerwat przyrody Shimba Hills . Słynie z tego, że oprócz lampartów, naczelnych, lwów, żółwi, antylop i innych zwierząt hodowane są tutaj rzadkie odmiany storczyków.
 6. Wodospad Thompsona . Przy wyborze Gdzie się udać w Kenii , koniecznie sprawdź tutaj: imponujący spadek odrzutowców z wysokości 75 m nie pozostawi Cię obojętnym.
 7. Park Narodowy Tsavo . Zajmuje powierzchnię około 20 tysięcy metrów kwadratowych. km i stał się domem dla antylop i impali, słoni, lwów, kudu, nosorożców i wielu innych.
 8. Watamu Marine National Park . Tutaj turyści mogą odpocząć na oceanie i odwiedzić słynne lasy namorzynowe z ich niezwykłą fauną i florą.
 9. Lake Nakuru National Park . Przychodzą do niego wyłącznie po to, by podziwiać niesamowite różowe flamingi.
 10. Park Narodowy "Vorata Ada" . Słynie z klifów i kapryśnych meandrów wąwozów, dlatego ma taką nazwę.
Великая Рифтовая долинаОзеро НакуруОзеро Найваша
Заповедник Масаи-МараВодопад ТомсонаЦентр жирафов Лангатта
Zabytki architektury i ciekawe miejsca

Jeśli masz dość oszałamiająco pięknych krajobrazów, nadszedł czas, aby podziwiać zakres twórczej myśli człowieka. Cele Kenii tego rodzaju obejmują:

 1. Międzynarodowy port lotniczy Jomo Kenyatta w Nairobi , który przyjmuje wiele lotów z każdego zakątka świata dziennie i jest jednym z największych centrów lotniczych w Afryce Wschodniej.
 2. Wieża zegarowa - jeden z najwyższych afrykańskich budynków z iglicą, wysoki na 140 metrów.
 3. Fort Jesus w Mombasa , datowany na XVI wiek. Z powietrza jego kształt przypomina postać ludzką z głową, rękami i nogami.
 4. Haller Park . W sztucznych stawach hodowane są liczne gatunki ryb, a także żółwie gigantyczne, z których wiele żyje tu od ponad 100 lat.
 5. Muzeum Karen Blixen w Nairobi - Dom, wachlowany przez romantyczną aureolę dzięki niezwykłej historii życia właściciela.
 6. Ruiny starożytnego miasta Gedi . Podczas budowy rafy koralowe były wykorzystywane jako materiał, a od XVII wieku zachowały się tu pozostałości budowli i meczetów.
 7. Muzeum Narodowe Kenii , umożliwiając turystom zapoznanie się z historią kraju podczas oglądania wystaw z antropologicznymi i historycznymi eksponatami.
 8. Meczet Jami . Popularna miejscowość turystyczna, zbudowana na początku XX wieku w stylu arabskim.
 9. Sagrada Familia - ważny zabytek religijny, zbudowany w nowoczesnym stylu.
Национальный музей КенииЧасовая башняМузей Карен Бликсен
Мечеть ДжамиРуины города ГедиФорт Иисус