Kapsztad - stolica Zachodniego Przylądka i druga co do wielkości metropolia Republika Południowej Afryki . W tym niesamowitym mieście co kilometr obiecuje turystom spotkanie z interesującymi miejscami. Jest ich wielu w Kapsztadzie - Przylądek Dobrej Nadziei , Cape Point, system górski z perłą - Góra stołowa . A to nie jest pełna lista tylko naturalnych piękna. I zabytki architektury, wykonane rękami człowieka w mieście Kapsztadu - bardzo wielu. Nie bez powodu jest uważane za jedno z najczęściej odwiedzanych miast w RPA.

Gdzie jest Kapsztad?

Kapsztad to największe miasto na południowo-zachodnim krańcu kontynentu afrykańskiego. Znajdź Kapsztad na mapie świata jest łatwe, ponieważ znajduje się niedaleko południowego przylądka Afryki, na słonecznym wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Miasto położone jest na półwyspie, w rzeczywistości na grzbiecie górskim.

Кейптаун на карте

Klimat i pogoda

Pogoda w Kapsztadzie pod wieloma względami przypomina śródziemnomorskie warunki pogodowe: przyjemne +20 ° C w porze deszczowej i upał w lecie (który trwa tutaj wraz z nadejściem października do początku maja). Szczególną cechą lokalnej pogody jest świeży południowy wiatr, który wieje od listopada do marca. W konsekwencji w tych miejscach praktycznie nie ma owadów i nie warto martwić się niebezpieczeństwem zachorowania na malarię lub żółtą gorączkę. Kiedy temperatura w Kapsztadzie spada do +18 ° C, na kontynencie zaczynają się deszcze. Ten czas jest niezwykły dla bujnego kwitnienia egzotycznych roślin i doskonałych warunków dla miłośników raftingu - raftingu wzdłuż górskich rzek.

Природа возле КейптаунаКейптаун и горы

Atrakcje Kapsztadu i okolic

Kapsztad jest otwarty przez cały rok i może zaoferować wiele atrakcji i wycieczki, zarówno w samym mieście, jak iw okolicy. Fani aktywnego spędzania wolnego czasu z pewnością będą chcieli przeżyć przygodę w paralotniarstwie, słynnym surfingu w Cape Town, nurkowaniu w głębinach morskich. Podróż nie będzie kompletna, dopóki nie odwiedzisz wyjątku Góra stołowa , którego wysokość wynosi 1087 m. Koniecznie podziwiaj od szczytu do majestatycznej panoramy stolicy RPA, Kapsztadu. Ten spektakl jest szczególnie fascynujący o zachodzie słońca lub w księżycową noc.

Мерия и Столовая гора

Wycieczki w Kapsztadzie z pewnością doprowadzą Cię do budowy ratusza z początku ubiegłego wieku. Obecnie jest to zabytek architektury z wystawą prac artystów holenderskich z XVII wieku. W stolicy znajduje się wiele muzeów, w których w różny sposób uchwycono wielowątkową historię Kapsztadu. Wśród nich słynny muzeum-więzienie Nelsona Mandeli . Aby się do niego dostać, musisz wziąć kurs na Robben Island. Prom turystyczny wypływa kilka razy z portu w Kapsztadzie.

Городской музей на фоне гор

Zakwaterowanie w Kapsztadzie

Kapsztad rozwija się dynamicznie, co roku pojawiają się tutaj dziesiątki nowych hoteli. Hotele w Kapsztadzie spotkają się z eleganckimi pokojami i uprzejmą obsługą. Najbardziej komfortowymi hotelami w Cape Town są The Westin Cape Town i Queen Victoria Hotel, a także w mieście znajduje się wiele hoteli w średnim przedziale cenowym, niedrogie zakwaterowanie - pensjonaty i hostele. Możesz wynająć mieszkanie lub mieszkanie od właścicieli. Wszystko zależy od tego, jakie masz wymagania dotyczące mieszkania - lokalizacji, dekoracji wnętrz, dostępności sprzętu AGD itp.

Queen Victoria Hotel

Wybierając mieszkanie, zalecamy zwrócenie uwagi na obszar, w którym się znajduje. Sytuacja przestępcza w Republice Południowej Afryki i Kapsztadzie dziś, choć pod kontrolą władz, ale raczej skomplikowana. Optymalne obszary do życia to Constantia, Diep River w przytulnych południowych przedmieściach, Bloubergstrand i innych północnych przedmieściach, a także Clifton, Sea Point, Camps Bay w pobliżu centrum i na plaży.

Zasilanie

Osobny opis zasługuje na kuchnię. Lokalne restauracje są również pełnoprawnymi atrakcjami Kapsztadu, ponieważ nie znajdziesz tak bogatego asortymentu w wyniku wpływu różnych kultur na gotowanie.

Podstawą kuchni Cape Town są różnorodne przysmaki mięsne i owoce morza. W menu prawie każdej restauracji znajdują się dania z ostryg i homarów. Przede wszystkim demokratyczne i kolorowe restauracje przy Long Street. Po posiłku można wybrać się na spacer po modnej De Waterkant, wzdłuż Somerset Road, która obejmuje również najlepsze kawiarnie w Kapsztadzie.

Long street

Cape Town: plaże, ocean, prezenty i mnóstwo niezapomnianych wrażeń!

Kiedy masz już dość odwiedzania niezapomnianych miejsc, koniecznie odwiedź sklepy w Kapsztadzie. Zakupy tutaj to fascynujący biznes. Dla każdego gustu są jasne pamiątki, modne ubrania i akcesoria. Populacja Kapsztadu jest bardzo lojalna wobec przybyszów, dlatego turyści mają realną szansę na uzyskanie dobrych rabatów. Pamiętaj, aby używać ich do zakupu wyjątkowej biżuterii od miejscowych jubilerów.

Jeśli zgubiłeś się w przypuszczeniach, co zabrać z Kapsztadu, pamiątki z wizerunkiem wizytówki miasta - Góra Stołowa będzie bardzo przydatne. Ten top jest tutaj reprezentowany na wszystkich pocztówkach, magnesy i takie produkty są sprzedawane wszędzie.

Cтоловая гора и Кейптаун

Mieszkańcy Kapsztadu są w większości przyjaźni. Jednak w niektórych obszarach, w oddaleniu od tras turystycznych, należy pamiętać o swoim bezpieczeństwie.

Miasto ma dobrze rozwinięty system autobusowy i taksówkowy. Port w Kapsztadzie znajduje się kilka kilometrów od centrum miasta, a międzynarodowe lotnisko oddalone jest o 30 minut jazdy. W celu zamówienia wycieczek można zwrócić się do wyspecjalizowanych firm lub prywatnych przewodników.

Улицы городаПорт Кейптаун