Gruszki ziemne, tak zwane karczoch jerozolimski, mają ogromną liczbę użytecznych właściwości. Ten korzeń jest używany do leczenia wielu chorób przez wiele stuleci. Ponadto roślina ta jest tak bezpretensjonalna w pielęgnacji i uprawie, że może być rozmnażana na prawie każdym terytorium.

Skład topinamburu i korzystne właściwości

Ta roślina okopowa zawiera ogromną ilość substancji, które korzystnie wpływają na aktywność całego organizmu: w karczochach jerozolimskich występuje inulina, która aktywuje proces wzbogacania ciała fruktozą. Ta substancja jest po prostu niezbędna dla osób cierpiących na cukrzycę.

Ta roślina okopowa ma pozytywny wpływ na działanie przewodu pokarmowego i oczyszcza organizm z różnych toksyn i produktów rozkładu Gruszka gruntowa pomaga organizmowi przeciwstawić się efektom wirusów i infekcji, a także normalizuje ciśnienie i łagodzi bóle głowy.

Topinambur jest szeroko stosowany w kosmetologii, ponieważ ma zdolność wygładzania nawet głębokich zmarszczek.

Topinambur w odchudzaniu

Fakt, że ten korzeń pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów, udowodniono, przeprowadzając liczne eksperymenty. Topinambur poprawia metabolizm tłuszczów i węglowodanów w organizmie, co przyczynia się do utraty wagi. Udowodniono również, że ta plon korzeni ma zdolność zmniejszania apetyt . Ponadto, karczoch jerozolimski pomaga w leczeniu chorób, które były spowodowane przez otyłość, na przykład, warzyw korzeniowych normalizuje ciśnienie i poprawia aktywność naczyń krwionośnych i serca.

Warto również zauważyć, że ten produkt ma niską zawartość kalorii, tylko 61 kcal, co w żaden sposób nie psuje twojej sylwetki.

W medycynie ludowej istnieje przepis, który pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów. Musisz wycisnąć sok z korzenia, który należy spożyć 50 g rano na godzinę przed posiłkiem, a wieczorem godzinę później. Przebieg takiej techniki wynosi nie więcej niż 15 dni. Dieta będzie bardziej przydatna, jeśli w menu zostanie dodana topinambur. Skład tego korzenia obejmuje witaminę B, C i PP, co jest również charakterystyczne dla wysokokalorycznego chleba i dobrego suplementu diety. Biorąc to pod uwagę, zaleca się, aby sałatki z topinamburami zawierały się w diecie osób aktywnie uprawiających sport. Ponadto, podczas diety zaleca się jeść na obiad i jako przekąskę startego warzyw korzeniowych (200 g) i pół soku z cytryny. Ta sałatka ograniczy spożycie kalorii o około 500 kcal.

Nie zaleca się stosowania topinambura jako podstawy dla mono-diet. Ponieważ takie ograniczenie w żywności zwiększa szansę na rozbicie i zjedzenie wielu zakazanych posiłków. Najlepiej połączyć to warzywo korzeniowe z innymi przydatnymi produktami.

Topinambur syrop - użyteczne właściwości

Słodycz tego produktu zapewniają fruktanty. Te topinambur do utraty wagi Włókna roślinne nie rozkładają się w żołądku, dzięki czemu pozbywają się uczucia głodu przez długi czas. Również w tym syrop zawiera dużą liczbę substancji aktywnych, które są niezbędne do życia.

Produkt ten jest zalecany do stosowania jako suplement diety, jako środek wzmacniający. Ponadto zwiększa wydajność, dlatego zaleca się stosowanie go w okresie silnego wysiłku psychicznego i fizycznego. Syrop Topinambur pomaga poradzić sobie z problemem metabolizm a także przywraca aktywność przewodu żołądkowo-jelitowego. Zaleca się go używać do normalizacji mikroflory jelitowej. Topinambur syrop ma te korzystne właściwości, które składają się z błonnika pokarmowego co najmniej 50%.