Nowoczesna i nowoczesna izolacja Tinsuleyt wybiera jako wypełniacz do zimowych rzeczy, wielu producentów. Wszystko tłumaczy się doskonałą wydajnością i odpornością na działanie nawet bardzo niskich temperatur.

Tynkowanie materiału

Down kurtki na tinsuleyte można teraz znaleźć w szeregu marek specjalizujących się w krawiectwie zimowe ubrania . Materiał ten został opracowany w połowie lat 60. XX wieku, a ostateczna technologia produkcji została opatentowana w latach 70. XX wieku. Thinsulate to włókno polimerowe o grubości kilku mikronów (znacznie cieńsze niż włos ludzki), które tworzy niezawodną warstwę izolacyjną. Zasada jego działania jest prosta: wokół każdego takiego włókna włosów znajduje się szczelina powietrzna, która zatrzymuje ciepło. Ponadto same włókna są puste, dzięki czemu będą się nagrzewać nawet w stanie mokrym.

Początkowo materiał ten został opracowany do użytku w skafandrach kosmicznych amerykańskich astronautów, ponieważ do izolacji potrzebowali nie tylko niezawodnej, ale także cienkiej membrany. Warstwa tinsuleyt, nawet o grubości 3-4 milimetrów, ma już doskonałe właściwości, które są porównywalne z izolacją naturalnego puchu, niedoścignioną izolacją. Później materiał opracowany przez naukowców - tinsuleyt - był używany do dostosowywania sprzętu dla narciarzy, a dopiero później został przeniesiony do kategorii powszechnie dostępnej izolacji, którą można znaleźć w zwykłej zimowej odzieży wierzchniej.

Jak wspomniano powyżej, w opozycji: co jest lepsze: puch lub tinsuleyt, pod względem energooszczędności, puch nadal znajduje się w czołówce. Należy jednak zauważyć inne właściwości izolacji polimerowej, które przekraczają wydajność puchu. Po pierwsze jest absolutnie niealergiczny. kurtki na tinsuleyte . Tylko najlepsi producenci puchowych kurtek przetwarzają puch i pióra, aby nie mogły wywoływać reakcji w organizmie skłonnym do alergii, a thinsulate jest zawsze hipoalergiczny. Ponadto, sam puch nie ma właściwości hydrofobowych, ochrona przed wilgocią osiąga jedynie materiał górnej warstwy. Thinsulate nie jest mokry (hydrofilowość mniejsza niż 1%).

Jedyną wadą tego grzejnika można nazwać jego raczej wysoką ceną. Odzież wierzchnia na puszce może kosztować kilka razy więcej niż kurtka puchowa lub kurtka na syntetycznym zimowym lub holofiber, i podobnie jak kurtka puchowa o wysokiej zawartości naturalnego puchu.

Damskie kurtki zimowe na tinsuleyte

Warto zwrócić uwagę na inną okoliczność, z powodu której bardzo popularne są kobiece zimowe kurtki i puchowe kurtki na tinsetyte. Wystarczy niewielka warstwa materiału, aby ogrzać ją nawet przy bardzo niskiej temperaturze. A to pozwala na tworzenie modeli kurtek i puchowych kurtek, które maksymalnie pasują do sylwetki, podkreślając wszystkie krzywe kobiecego ciała. Ta okoliczność jest tym bardziej niezwykła, że ​​wiele dziewcząt jest gotowych poświęcić ciepło ze względu na piękny wygląd, ale w przypadku tinsuleyt nie jest to wcale konieczne.

Kurtki puchowe i kurtki dla kobiet z tym wypełniaczem są również bardzo lekkie, ich ramiona nawet się nie męczyły, nawet po całym dniu. Płaszcze zimowe Tinsuleytovye, jeśli to konieczne, mogą być łatwo myte w konwencjonalnej maszynie, nie tracą kształtu, a wypełniacz nie utknie w produkcie w grudkach. Takie opcje opieki pozwalają wybrać modele kurtek i kurtek puchowych, nawet o jasnym kolorze, a także takie pastelowe odcienie, które są istotne w tym sezonie.

ocieplenie tinsuleyt1izolacja tinsuleyt2izolacja tinsuleyt3
izolacja tinsuleyt4izolacja tinsuleyt5izolacja tinsuleyt6
izolacja tinsuleyt7izolacja tinsuleyt8izolacja Tinsuleyt9