Pragnienie doskonałej, idealnej formy sprawia, że ​​dręczymy ciało sztywnymi dietami i wyczerpującymi treningami. Konieczne jest jednak dokładne przestudiowanie rodzajów figur i wybór odpowiednich ubrań według indywidualnych cech.

Rodzaje kobiecych postaci

Prawdopodobnie zauważyłeś, że ta sama suknia lub garnitur na Tobie i Twoim towarzyszu wygląda inaczej. Jedna dziewczyna maluje coś, gdy druga wygląda śmiesznie. Ta rozbieżność wynika z cech genetycznych struktury ciała, której nie można zmienić. Jednak staranny dobór garderoby pomoże wyglądać stylowo i świeżo na co dzień - w końcu każda osoba jest piękna na swój sposób. Musimy tylko podkreślać nasze mocne strony, ukrywać błędy i przekształcać się, używając istniejącej warunkowo klasyfikacji, która wyróżnia następujące typy figur u kobiet:

 • prostokąt;
 • jabłko;
 • klepsydra ;
 • trójkąt;
 • gruszka.
типы женских фигур типы фигуры у женщин

Typ prostokąta rysunku

Kobieca budowa prostokąta nie może pochwalić się cienką talią i wyraźnymi zakrętami. Zarówno biodra, jak i ramiona, mierzone centymetrem, mają prawie taką samą objętość, a ze względu na brak talii, ciało naprawdę przypomina osławiony prostokąt. Jeśli wysportowane i szczupłe dziewczęta tego typu opisują i stają się lepsze, brzuch staje się strefą problemową - w tym obszarze pojawiają się wystające fałdy tłuszczowe, ramiona i nogi pozostają cienkie. Warto zauważyć, że nadwaga pogarsza atrakcyjność tego gatunku, dlatego pokazane są ćwiczenia fizyczne.

тип фигуры прямоугольник

Typ prostokąta figury - w co się ubrać?

Sportowa budowa nie ingeruje w nic seksualnego, ważne jest, aby dodać gładkie linie i miękkość. Ważne jest podkreślenie mocnych stron - smukłych nóg i podkreślenie niemal nieobecnej talii:

 1. Najlepsze ubrania dla figury to prostokąt - z wycięciem do zapachu. Pionowa linia wizualnie zwęża talię i rozszerza ramiona i biodra. Zapach może być tunikiem, bluzką, płaszczem, suknia .
 2. W zestawach wierzch powinien mieć kształt prosty lub rozszerzony. Zalecane są koszulki i bluzki, rzeczy z dekoltem w szpic lub w kształcie łodzi.
 3. Dno może być reprezentowane przez obcisłe spodnie i dżinsy, modele z bryczesami, a nawet workowate chłopaków.
 4. Przy wyborze spódnic nie ma ograniczeń zarówno pod względem kształtu, jak i długości. Najważniejsze - sylwetka powinna być zaokrąglona.
тип фигуры прямоугольник что носить одежда для типа фигуры прямоугольник

Typ figury jabłek

Brak intrygującej talii jest typowy dla modelu w kształcie litery "O", ale na jego korzyść składa się piękna bujna pierś - główna zaleta takich kobiet. Znakomita jest środkowa część tułowia - największa objętość jest podgrzewana w jamie brzusznej. Przy pomocy rzeczy do narysowania talii tam, gdzie jej nie ma, jest to trudne, ale rozwijając luźną odzież dla danego figury, jabłko może ukryć niepotrzebną objętość. Jabłko ma kilka zalet:

 • cienkie pośladki;
 • smukłe nogi;
 • cienkie biodra.
тип фигуры яблоко

Rodzaj figury - jak się ubrać?

Strefą problemową jest talię, a raczej jej całkowity brak powinien być zamaskowany w taki sposób, aby odwrócić uwagę od części objętości ciała. W obecności pięknego, wybitnego biustu, głównym celem może być klatka piersiowa. Mogą to być bluzki, tuniki i sukienki z głębokim dekoltem w szpic lub dekoltem w szpic, ale poszerzające się od klatki piersiowej. Jako opcja - ubrania bez pasków.

Jeśli jest bardziej szczegółowy, jeśli Twój typ to kształt jabłka, co do ubrania, dozwolone są następujące ubrania:

 1. Zestawy spodni i koszul są lepiej uzupełnione kurtką lub kardigan bezpośrednie cięcie.
 2. Koszule i bluzki są wybierane nie z klasycznego, ale swobodnego, latającego cięcia. Są one połączone z prostą kurtką zapinaną jednym przyciskiem.
 3. Spodnie i dżinsy nie mają prawie żadnych ograniczeń: proste, o niskim lub wysokim kroju, zwężające się. Taboo - flary. Idealną sylwetką jest składany top w sojuszu ze skórą lub chłopakiem z dodatkiem w postaci bezpośredniego blezera.
 4. Podczas tworzenia zdjęć ze spódnicą spróbuj uciec od akcentu w talii lub modeli z niskim podestem. Jeśli dno jest ciasne - wierzch jest zużyty lub rozszerzony.
тип фигуры яблоко как одеватьсятип фигуры яблоко что носить

Typ klepsydry

Biorąc pod uwagę typy postaci kobiecych, niemożliwe jest określenie klepsydry. Jeśli ktoś urodził się pod szczęśliwą gwiazdą, to jest to standardowe kobiece piękno. Wszystkie są proporcjonalne - zaokrąglone biodra są równe barkom, a pomiędzy nimi wyraźnie zarysowana talia. Po odzyskaniu, takie kobiety mody wyglądają bardziej apetycznie niż inne rodzaje postaci. Strefą problemu mogą być pełne biodra - "uszy". Przy nadmiernej utracie wagi kobieca sylwetka klepsydry jest nadal ekspresyjna i przyciąga uwagę. Dziewczęta z tego typu mogą jedynie oglądać, że ubrania nie naruszają naturalnej harmonii.

тип фигуры песочные часы

Rodzaj figury klepsydry - w co się ubrać?

Wszystkie typy figur opisane powyżej mają znaczące wady i jasne godności. Ale tylko klepsydra nie wymaga regulacji, ważne jest tylko utrzymanie gładkości linii na obrazie i podkreślenie smukłej talii, delikatnej linii ramion i zaokrąglonych bioder. Ubrania dla postaci typu klepsydry powinny powtarzać naturalne krzywe, ekscytujące, aktualne:

 1. Futerał, spódnica-ołówek, spodnie-chude - to świetny sposób, aby podkreślić piękno dolnej "dziewięćdziesiątki".
 2. Nie zapomnij zaakcentować talii szerokim lub jasnym paskiem / pasem.
 3. Jeśli nogi są smukłe, nie bój się śmiałości mini spódniczki i stylowe szorty.
 4. Należy założyć bluzy, bluzki, koszule, zamknięte lub z dekoltem.
тип фигуры песочные часы что носить одежда для типа фигуры песочные часы

Typ trójkąta figurowego

Rodzaje kobiecych postaci to inny problematyczny wariant - trójkąt. Faktem jest, że u dziewczynek należących do tej odmiany, ramiona są uważane za wybitne. Ze względu na naturalne cechy płci pięknej są podobne do sportowców. Dlatego główny problem, jakim jest typ żeńskiego trójkąta figurowego - mała objętość w biodrach i słabo wyrażona okrągłość form.

Ale jest wiele mocnych stron i to oczywiste:

 1. Trójkąt dziewczyny zawsze ma cienką talię.
 2. Jeśli się poprawią, to częściej nawet we wszystkich strefach.
 3. Mając wydłużone ramiona, piękności należące do trójkąta, nie odróżniają się zbyt cienkimi, chudymi i proporcjonalnymi ramionami i nogami.
 4. Przy odpowiednim doborze ubrań, brak objętości w biodrach będzie wizualnie wyrównany, a następnie trójkąt stanie się atrakcyjną klepsydrą.
тип фигуры груша

Typ trójkąta figurowego - jak prawidłowo się ubierać?

Różne typy liczb przedstawiane przedstawicielom płci pięknej różne zadania. Trójkąt, który maksymalizuje ramiona, musi zrównoważyć obszar uda. Jeśli to możliwe, nie ingeruj i wizualnie redukuj osławione barki, a także podkreślaj piękne smukłe nogi. Należy użyć osobistych zasług!

Jeśli mówimy o tym, co powinno być ubraniem dla typu trójkąta figurowego, wtedy tworząc prawą szafę, weź pod uwagę następujące niuanse:

 1. Szerokie ramiona są wizualnie mniejsze, jeśli w górnej części zestawu znajduje się wycięcie w kształcie litery V. Głębokość tego ostatniego może być głęboka.
 2. Łódki wycinane, rękawy-latarnie, skomplikowane draperie i wieszaki są przeciwwskazane.
 3. Zaleca się wybór górnego jednokolorowego lub pionowego lub ukośnego. Idealnie, jeśli dno obrazu jest rzeczą o objętości, fałdach, falbankach.
 4. Sukienki dla typu trójkąta figurowego wybierane są za pomocą poszerzającego się brzegu, trapezu, tulipana, czyli każdego, który zwiększa objętość w obszarze bioder.
 5. Spodnie typu trójkąta są dozwolone prawie wszystkie, najlepsze są brane pod uwagę dżinsy chłopaków , culottes, spalony.
тип фигуры треугольник как правильно одеватьсяодежда для типа фигуры треугольник

Typ postaci gruszki

Maksymalna kobiecość należy do kobiet seksualnych, których ciało jest sklasyfikowane jako gruszka. Podobieństwo do soczystych owoców uderza w oczy: cienka talia, mała zgrabna klatka piersiowa, wąskie ramiona i cienkie rączki kontrastują namacalnie zaokrąglone biodra, pełne nogi i masywne pośladki. Ponadto objętość dolnej części znacznie przewyższa szczyt. Nawet będąc cienkim, typ kobiecej figury, gruszka jest taka sama z ciężkim "dnem". Ze względu na to ostatnie, konieczne jest wyrzucenie wszystkich sił, aby nie pozbyć się niedoboru, ale aby skorygować brak równowagi.

тип фигуры груша

Typ postaci gruszki - jak się ubrać?

Jasno zarysowane biodra, obszerne pośladki - okazja nie do frustracji, ale do dumy. Nieprawidłowa okrągłość stanie się kartą telefoniczną, jeśli ubierzesz ją w porządne opakowanie. Jednak źle dobrana szafa jest w stanie podświetlić ciężkie dno i wizualnie dodać kilka dodatkowych kilogramów. Dlatego nadszedł czas, aby ponownie rozważyć swoją garderobę i zakończyć tworzenie luksusowych brazylijskich form.

Ubrania typu figowego gruszki powinny być następujące:

 1. Idealny strój, który zdobi dziewczynę-gruszkę - sukienkę. Płynący, lekki, zwiewny, ale jeszcze niezaciśnięty. Z dozwolonej - trapezowej, w stylu empirowym, o zapachu, z asymetrycznym krojem, z rozkloszowaną spódnicą.
 2. Jeśli spodnie są obecne w szafie, to środkowe lądowanie i niekrywanie, szczególnie w dolnej części. Pojawiają się proste, lekko rozszerzone, kulawki.
 3. Spódnica to doskonała alternatywa dla sukienki. Różnorodność stylów pozwala wyglądać modnie i atrakcyjnie każdego dnia. Spódnica-słońce , tulipan, rok - świetna opcja. Należy unikać ołówka i licznych fałd.
 4. Jeśli mówimy o topie, pokazujemy złożone wielowarstwowe style z dużą ilością fałd, falban, draperii i ciekawym wystrojem.
тип фигуры груша как одеватьсяодежда для типа фигуры груша