Wzory w stylu Tai-Dai wyglądają niesamowicie soczyście i jasno, niż przyciągają młodych ludzi. To świetny sposób na pokazanie indywidualności, wyjątkowości i buntowniczego ducha. Styl Tai-Dai, który ogłosił się wiele lat temu, a dziś jest istotny.

Tai Give1Tai Dai2Tai Give3
Drukuj z bogatą historią

To tajemnicze słowo łączy w sobie kilka technik barwienia tkanin, które opierają się na zwijaniu, szyciu, ściskaniu lub składaniu. Jego korzenie są dziś modne, malarstwo w technice Tai-Dai przybiera japońską kulturę. Technika ta stała się szeroko rozpowszechniona w Indiach, gdzie podobna metoda zdobnictwa włókienniczego nosiła nazwę barwienia węzłów. W Afryce, Chinach i krajach wschodnich szeroko stosowana była technika Tai-Dai do ubierania ubrań, aw Stanach Zjednoczonych na początku lat 70. ubiegłego tysiąclecia popularyzowano przedstawicieli subkultury hippisów. To tutaj ta metoda ornamentyki tkanin, pierwotnie zwana "sibori" (w niepoprawnej angielskiej przekładce "shibori"), zyskała nowoczesną nazwę. Jest tłumaczone jako "krawat - kolor", co w pełni oddaje istotę samej techniki. Kilka lat później druk Tie-Dye przeniknął na terytorium ZSRR. Pierwsze "jaskółki" ze stali jeans-varenki , która przyniosła sowieckie podróże, a następnie samodzielnie nauczyła się reprodukować zaradne mody i kobiety mody. Ubrania z dżinsu po prostu gotowano we wrzącej wodzie, osiągając pożądany efekt. Warto zauważyć, że bardzo trudno było przewidzieć wynik z góry. Malowanie ubrań i tkanin wykonanych z naturalnej tkaniny bawełnianej, w opalizujących kolorach, które łączą się ze sobą, tworząc psychodeliczny, wesoły wydruk, dziś jest nowoczesną wersją klasycznej metody barwienia, która powraca do różnych kultur świata.

Tai Give 4Tai Give5Tai Dai6

Modne ubrania w stylu Tai-Dai

Być może najbardziej uderzającą manifestacją stylu Tai-Dai we współczesnej modzie są koszulki, spopularyzowane przez amerykańskich hipisów. A dziś przypominają nam o wesołym czasie, który przyniósł zauważalne zmiany w życiu planety. Mike Tai-Dai w połączeniu z szerokimi dżinsami, trampkami i torba kurierska , ozdobione frędzlami, pozwala stworzyć niepowtarzalny wizerunek w stylu etnicznym, który oddycha wolnością, miłością życia i energii. Wyjątkowość takich rzeczy tkwi w ich wyjątkowości, ponieważ nawet w warunkach przemysłowych trudno jest dwukrotnie związać węzeł, aby zabarwić, tak aby wzór był taki sam. Co możemy powiedzieć o malowaniu rzeczy w domu?

Tai Dai7Tai Dai8Tai Dai9

Tai-Dai własnymi rękami

T-shirty, bandany, szale i T-shirty są łatwe do zrobienia iw domu. Wszystko, czego potrzeba, to produkt wykonany z naturalnego materiału (bawełna, jedwab, len), barwników tkaninowych, gumki lub nici, pędzla lub wacika. Możesz pomalować T-shirt w suche i mokrej formie. W pierwszym przypadku granica między kolorami będzie bardziej wyraźna, aw drugim - rozmyte. Po przymocowaniu do produktu jakichkolwiek węzłów, fałdowaniu lub po prostu zgniataniu, zamocuj go za pomocą nici lub gumek. Następnie, po przygotowaniu roztworu do barwienia zgodnie z instrukcją, należy nałożyć farbę. Po odczekaniu kilku minut należy spłukać koszulkę w wodzie o temperaturze pokojowej. Wysuszyć, bez usuwania gumek. Kiedy koszula wyschnie, pozostanie usunąć utrwalacze i wyprasować. Efekt Tai-Dai przekonuje swoją oryginalnością i wyjątkowością, a zwykła koszulka zyska nowe życie!

Tai Dai10Tai Dai11Tai Dai12
Tai Dai13Tai Dai14Tai Dai15
Tai dai16Tai Dai17Tai Dai18