W języku arabskim atlas oznacza gładki. Do tej pory jest to jedna z pradawnych tkanek. Uważano, że w przypadku noszenia produktów z satyny skóra staje się aksamitna i delikatna. Luksusowa i szlachetna tkanina jest często nazywana królewskim.

Historia Atlasu

Atlas, podobnie jak wiele tkanin jedwabnych, dotarł do Europy z Azji Południowej. Około XVI-XVII wieku wynaleziono metodę wytwarzania tego jedwabistego materiału. Przez długi czas chińscy mistrzowie byli jedynymi właścicielami sekretu tworzenia tego wspaniałego materiału. W średniowieczu satyna przyszła do Europy i stała się odzieżą dla królów i szlachetnych szlachciców.

Suknie ślubne i wieczorowe z satyny

Luksusowa, połyskująca, biała satynowa tkanina to idealny wybór na ślubną suknię ślubną. Miękkie zasłony i falbanki podkreślają powagę i wielkość ważnego wydarzenia. Panny młode o szczupłej sylwetce i wysokim dopasowaniu wzrostu Suknie syrenek . Miłośnicy klasyki docenią sukienki z satynowej sylwetki.

Bujna spódnica pomoże ukryć wady postaci. Wybór biżuterii zależy od stylu sukni ślubnej. Szlachetne dodatki, dopełniające atłasową atłasową satynę, mogą być kolczykami i naszyjnikiem z pereł.

Satynowa tkanina7Satynowa tkanina8Satynowa tkanina9
Satynowa tkanina10Satynowa tkanina11Satynowa tkanina12

Sukienki i sarafany z satyny są odpowiednie zarówno dla opery, jak i dla firm, ponieważ w oświetleniu wieczornym atlas wygląda wyjątkowo elegancko. Pomyślnie dobrane ornamenty mogą uwydatnić głębokie dekolt i delikatne, eleganckie nadgarstki.

Wraz z pojawieniem się nowoczesnych technologii w produkcji, projektanci mody stosowali gęstą satynową tkaninę z efektem rozciągania, aby dopasowywać sukienki, spodnie i wąskie spódnice, które nie mogły być wcześniej, ponieważ materiał nie tolerował rozciągania.

Spód satynowej tkaniny z żelaznym odcieniem i srebrnym blaskiem prezentują w tym sezonie Viktor & Rolf i Christian dior . Rozszczepione i wydłużone spódnice z powodzeniem łączone są z ciemnym, srebrnym i śnieżnobiałym "topem". Maxi spódnice są aktywnie wprowadzane do biznesu i codziennej garderoby kobiet mody.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji produktów wykonanych z satyny

Artykuły wykonane z satyny zaleca się prać ręcznie łagodnym detergentem. Temperatura wody nie powinna być wyższa niż 30-35 stopni. Płukanie powinno odbywać się bez wyciskania w czystej wodzie. Osusz je, rozkładając je na czystym ręczniku, aby lepiej zachowały swój kształt. Do prasowania produktów z atlasu niezbędna jest wyłącznie od spodu przy minimalnej i średniej temperaturze. Przestrzegając tych prostych zasad, możesz przedłużyć życie swoich ulubionych rzeczy.

Tkanina satynowa1Satynowa tkanina2Satynowa tkanina3
Satynowa tkanina4Satynowa tkanina5Satynowa tkanina6
Satynowa tkanina13Satynowa tkanina14Satynowa tkanina15