Nazwa Christian Dior jest nierozerwalnie związana z pojęciem mody. Dziś odzież z Dior jest uważana za oznakę stylu i dobrego smaku. Wizje kolekcji domu mody odwiedzają znane osobistości, politycy i pierwsze osoby z całego świata.

Przyciąganie do sztuki

Biografia Christiana Diora wiąże się z okresem wojny, ponieważ w tym czasie rozpoczęła się jego kariera projektanta. Mieszka w Paryżu i ma możliwość zwiedzania galerii sztuki, wystaw sztuki i muzeów, w chrześcijaństwie przesiąkniętym sztuką w młodości. Dość zamożni rodzice próbowali stworzyć wszystkie warunki dla beztroskiego dzieciństwa ich syna. Z pomocą ojca, Dior i jego przyjaciel otworzyli galerię sztuki, a wraz z nią drzwi do świata sztuki.

Wkrótce Christian zaczął sprzedawać swoje szkice kapeluszy i ubrań. I choć kapelusz, zdaniem świadków, okazał się znacznie lepszy dla niego, młody człowiek zdecydował się polegać na modelowaniu ubrań. To zajmie trochę czasu i mody Christian Dior stanie się światowym dziedzictwem. Ale w tym czasie był studentem. Jego przełożonymi i ideologicznymi inspiratorami byli Robert Pige i Lucien Lelong. Widzieli w nim talent i pomagali stworzyć dobry gust dla elegancji, który po Dior ucieleśniał w swoich własnych kolekcjach.

Początek kariery zawodowej

W wieku 37 lat Christian Dior otworzył laboratorium perfum, które dziś jest jednym z wiodących na świecie. Przez wiele dziesięcioleci perfumy stworzone przez samego Diora się nie zmieniły: medaliony Ludwika XVI, delikatne odcienie różu, szarości i bieli, wstążki i papier z fakturą "kurzych łapek".

Perfumy od Dior - kontynuacja mody, ostatni etap tworzenia kobiecego wizerunku.

Otwarcie Domu Mody Dior

Po zakończeniu wojny w 1946 roku w Paryżu otworzył się dom mody Christiana Diora, zmęczony szarością. Jego nowa wizja kobiecego stroju odwróciła dotychczasowe kanony i wróciła do Paryża jako stolica mody. Dior stworzył sukienkę z puszystą spódnicą i dopasowanym gorseciem. Talia zawsze była podkreślana za pomocą paska. Jego romantyczna kolekcja nosiła tytuł "Nowy wygląd" ("New Look") i do dziś pozostaje źródłem inspiracji dla wielu współczesnych projektantów.

To nowe spojrzenie na modę kobiecą w okresie powojennym otworzyło drogę Diorowi do jego przyszłej popularności. Projektant został rozpoznany i kochany nie tylko w Europie, ale także daleko poza jej granicami. Zaczął używać luksusowych tkanin, jaskrawych kolorów i niezwykłych sylwetek w swoich nowych kolekcjach. Niektórzy postrzegali jego sztukę z podziwem, inni krytykowali, ale Christian nie poprzestał na tym. Każdy z jego nowych pomysłów na projekt był odbiciem świata piękna, jego różnorodności i wdzięku.

"Rewolucja" Christiana Diora

Dior ma wiele odkryć w świecie mody. Jest to wydanie odzieży na podstawie umowy licencyjnej, wykorzystanie kryształu górskiego w biżuterii i wynalezienie esencji do perfumerii. Dior stworzył także wiele kostiumów scenicznych do filmów i produkcji. Jego doskonały gust i umiejętność łączenia mody i scenografii sprawiły, że stał się ulubioną projektantką Edith Piaf i Marleną Dietrich.

Christian Dior pracował w swoim Domu Mody tylko przez dziesięć lat. Ale w tym krótkim czasie udało mu się doprowadzić go do poziomu światowego. Zawieranie umów i licencji sprzedaży najpierw w miastach Christian Dior 1 W Europie, a potem na całym świecie, Christian zdołał stworzyć sieć produkcji swoich modeli.

Dom mody Dior kontynuuje pracę i rozwija się po śmierci chrześcijanina. Stał się platformą startową dla wielu znanych budowniczych. Yves Saint Laurent, Marc Boan, Gianfranco Ferro, John Galliano zastąpili się jako wiodący projektant domu mody Christian Dior.

Dziś Christian Dior jest globalną marką produkującą nie tylko odzież, ale także obuwie, bieliznę, perfumy, akcesoria i biżuterię. Jego kolekcje są prezentowane w tygodniach mody haute couture i zawsze znajdują podziwiające recenzje miłośników mody haute couture.