Podczas światowych tygodni mody, poglądy milionów fashionistek z całego świata są powiązane z serią pokazów projektantów. Dziennikarze analizują kolekcje, podkreślają najjaśniejsze i aktualne trendy, przewidują trendy mody na nadchodzące sezony. Coraz częściej jednak uwaga publiczności modowej przyciąga nie tylko gości VIP-ów i wielbicieli branży modowej, ale także zwykłe dziewczęta i faceci, którzy demonstrują oryginalne stroje w stylu ulicznym. Pomyślnie dopasowane ubrania, okazjonalne, ale bardzo przydatne spotkanie z fotografem mody na ulicy - a ty już jesteś gwiazdą.

Styl uliczny szybko się rozwija, przyciągając więcej ludzi do wiru świata mody. Eksperci od mody nawet rozróżniają poszczególne style dla każdego miasta - paryski szyk, nowojorski pośpiech, zaniedbanie w Londynie ... Styl ulic inspiruje teraz projektantów mody, będąc jednocześnie ucieleśnieniem prawdziwej wolności w modzie. W tym artykule porozmawiamy o najjaśniejszych i najbardziej nietypowych rozwiązaniach do tworzenia obrazu w stylu ulicznym.

Jak wyglądać jasno na ulicy?

Istnieją dwie główne grupy, w których można warunkowo oddzielić styl ulicy. Pierwszy to styl większości. Obrazy tej grupy są jasne i stylowe, ale nie odbiegają od koncepcji normalności. Ta grupa obejmuje kobiece kochanie-dolar obrazy i grube stroje rocka lub punka, w ten sam sposób, ubrania w sporcie i Łupież . Pomimo różnorodności wszystkie te style są dość umiarkowane i najczęściej nie stają się przyczyną szoku u innych.

Interesujące pomysły na styl uliczny 1Ciekawe pomysły na styl uliczny 2Ciekawe pomysły na styl uliczny 3
Ciekawe pomysły na styl uliczny 4Ciekawe pomysły na styl uliczny 5Ciekawe pomysły na styl uliczny 6

Druga grupa to stroje fanów mody, maniaków mody. To szalone obrazy z użyciem peruk metrycznych, butów na 30-centymetrowej platformie ze stiukiem lub metalową pościelą. Takie stroje natychmiast przyciągają uwagę absolutnie wszystkich, ale pojawienie się takiej postaci poza granicami imprezy tematycznej lub tygodnia mody budzi wątpliwości co do jego mentalnej adekwatności.

Jeśli nie planujesz zostać mamą potworów na skalę lokalną, nie zalecamy stosowania dziwacznych eksperymentów w stylu ulicznym. Aby wyglądać stylowo na ulicy, należy pamiętać o kilku zasadach:

  1. Nie bój się eksperymentować . Styl uliczny to wolność. Jeśli nie lubisz najnowszych trendów mody - upuść je i ubierz się tak, aby odbicie w lustrze Cię zachwyciło.
  2. Jasne kolory . Styl uliczny jest niemożliwy bez jasnych kolorów. Nawet jeśli strój jako całość składa się z rzeczy w dyskretnej gamucie, dodaj co najmniej kilka kolorowych plam - widoczna torebka, jasne kosmyki włosów, stylowe chwytliwe buty - wszystko to rozrzedzi obraz i sprawi, że będzie on bardziej zabawny. Jedynym wyjątkiem jest totallook - obrazy wykonane w jednym odcieniu (najczęściej czarne lub szare).
  3. Połączenie kontrastujących kolorów, faktur i stylów . Głównym trendem tego roku jest moda w stylu ulicznym - nosić szorstkie roboty motocyklowe z ażurowym perkalem sarafan, połącz plastikowe płaszcze przeciwdeszczowe i luksusowe futrzane płaszcze. Możesz być zauważalny i niezwykły.
  4. Niedbalstwo Twój obraz nie powinien wyglądać zbyt "gładko". Pozwól, aby twoje włosy stały się trochę brudne, lub włóż nieco większą kurtkę, niż jest to wymagane. Pozostaw eleganckie obrazy, aby wyglądać elegancko, a ulica uwielbia łatwe zaniedbania.
  5. Niestandardowe . Być może najważniejszym elementem stylu ulicy. Używaj znajomych rzeczy w niecodziennej roli - stwórz spódnicę z koszuli lub nosić starą łyżeczkę zamiast wisiorka. Twórz akcesoria własnoręcznie z przedmiotów złomowych, miksuj style i odbitki, nosić wszystkie ulubione ubrania na raz. Spróbuj spojrzeć na modę nowymi oczami i wypróbuj coś, czego nikt nigdy przed tobą nie nosił.

Oczywiście, aby stać się ikoną stylu ulicznego, zajmie nie tylko dużo wiedzy o modzie, ale także niezaprzeczalną pewność siebie. Ale wierz mi, godne podziwu spojrzenia przechodniów i nieustanna uwaga modowych fotografów. Nie wspominając już o poczuciu całkowitej wolności, która nadaje wszystkim fashionistom styl uliczny.

Ciekawe pomysły na styl uliczny 7Ciekawe pomysły na styl uliczny 8Ciekawe pomysły na styl uliczny 9
Ciekawe pomysły na styl uliczny 10Ciekawe pomysły na styl uliczny 11Ciekawe pomysły na styl uliczny 12
Ciekawe pomysły na styl uliczny 13Ciekawe pomysły na styl uliczny 14Ciekawe pomysły na styl uliczny 15