Kolor beżowy (od włoskiego beżu) jest jednym z najczęściej używanych zarówno w różnych elementach życia codziennego, jak iw różnych elementach garderoby współczesnego mężczyzny. Kobiety używają beżowych odcieni w codziennym makijażu, aby wyglądać bardziej naturalnie i naturalnie, beżowy manicure również wygląda bardzo harmonijnie i nie wyzywająco, co jest nowoczesne biznesowa dama bardzo ważne. Także beżowy kolor włosów jest priorytetem wielu kobiet, które chcą nadać swojemu zdjęciu trochę ciepła.

Warunki odpowiedniej kombinacji koloru beżowego

Tak więc kombinacja beżowego koloru z innymi odcieniami jest dość prostym zadaniem, ponieważ może to być zarówno podstawowy kolor, jak i cień, który podkreśla lub delikatnie uzupełnia inny jasny lub pastelowy kolor nie wchodząc z nim w dysonans i nie łamiąc ogólnej harmonii.

Funkcje kombinacji:

 • Stosując beżowy kolor wraz z brązowymi ubraniami, można podkreślić smagłość skóry;
 • beżowe i koralowe lub terakotowe kolory w tandem sprawią, że twój obraz będzie delikatny, naturalny, ale nie nudny;
 • beżowy jak kolor rajstop będzie wyglądał harmonijnie na nogach z dowolnym kolorem ubrań i butów, ponownie podkreślając naturalność;
 • sukienki w kolorze beżu idealnie "siadają" zarówno na miniaturowej figurze, jak i na eleganckich bujnych formach, a sukienki z takich odcieni oznaczają równoczesne noszenie przez kochankę różnych skutecznych i zauważalnych ozdób;
 • Baletki, buty i buty w kolorze beżowym są idealne do każdego koloru, ale w tym przypadku nogi mogą nie wyglądać bardzo wyraziście, więc w bucie ten kolor powinien być wykluczony, jeśli masz zamiar zadowolić się nową sesją zdjęciową;
 • obecność beżowych akcesoriów w dostatecznie jasnym obrazie stworzy idealną równowagę kolorów, pomagając uczynić obraz mniej krzykliwym;
 • zastosowanie beżowych odcieni w kosmetykach i manicure to świetny sposób na zadbany wygląd, harmonijny i naturalny, ale w żaden sposób nie budzący emocji, więc te odcienie są tak odpowiednie w codziennym makijażu współczesnej kobiety.

Pomysł, że kolor beżowy jest nudny, nie interesujący, jest bielony i nie pasuje do jasnych i kreatywnych osobowości, jest oczywiście błędny. W rzeczywistości paleta beżowych odcieni zawiera wiele doskonałych opcji i rozwiązań dla wszystkich, niezależnie od tego, czy jest to uczennica, artystka, bizneswoman, gospodyni domowa, czy wesoła kobieta w wieku emerytalnym.

Warianty beżowych odcieni
 1. Beżowa kość słoniowa lub kość słoniowa . Ten odcień jest bardzo lekki, przejrzysty i delikatny. W produktach do makijażu stosowany jest jako podkład tonalny do bardzo jasnej skóry, w ubraniach pięknie prezentuje się w wyrobach wykonanych z szyfonu i jedwabiu. Nie nadaje się do manicure, ponieważ podkreśli nawet drobne niedoskonałości zarówno płytki paznokcia, jak i skóry. Nie polecamy jako element garderoby kobietom o bardzo jasnej, przeźroczystej skórze i problemach z wyglądem reticulum naczyniowego oraz blisko powierzchni skóry naczyń krwionośnych. Kolor będzie podkreślał niejednolity koloryt skóry i wszelkie błędy w jej fakturze.
 2. Naturalny beż . Cień zbliżony do koloru jasnej skóry jest nieco ciemniejszy niż kość słoniowa, bardziej nasycony, ale bez róż. Często możemy spotkać tę beżową naturę jako kolor rajstop lub bielizny. Nie wyróżnia się na jasnobeżowej skórze, tworząc wrażenie maksymalnej naturalności. Cienie, proszki w tym odcieniu nadają się do makijażu dziennego.
 3. Beżowy nago . Cień nago jest zimniejszy niż naturalny, ale w elementach garderoby jest już bardziej powszechny niż kość słoniowa. Przyzwyczailiśmy się postrzegać ten odcień jako cielesny, ale bliski szaro-białym, a nie różowym. Szczególnie popularny jest odcień nagości wśród producentów obuwia, ponieważ każda kobieta marzy o wspaniałych lakierowanych łodziach tego koloru.
 4. Miękki beż - kolor jest już bardziej nasycony, ma delikatny odcień terakoty z jasnoróżowymi plamami, a sam kolor wygląda bardziej niż naturalnie. Sukienki z lekkich tkanin, szyfonowe peniuary, śliczne kapelusze, wszystkie bez wyjątku w tym kolorze wyglądają na zyskowne.
 5. Beżowy brąz . Od nazwy możemy zrozumieć, że ten odcień jest ciemniejszy, bliżej koloru brązu, opalonej skóry. Przy makijażu tego koloru musisz uważać, ponieważ dziewczyny o zbyt jasnej skórze, używając odcieni tego odcienia, mogą wizualnie zmęczyć oczy, a powieka będzie bolała. Jako narzędzie tonalne, cień będzie pasował do opalonej piękności, ale na białych będzie wyglądać jak maska. Buty tego koloru będą doskonale harmonizować ze złotym, czekoladowym lub miodowym odcieniem ubrań.

Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś, który z odcieni beżowego koloru Ci odpowiada, nie bój się eksperymentować, wtedy na pewno wybierzesz to, czego potrzebujesz.

jaki kolor jest beżowy1jaki kolor jest beżowy2jaki kolor jest beżowy3
jaki kolor jest beżowy4jaki kolor jest beżowy5jaki kolor jest beżowy6
jaki kolor jest beżowy7jaki kolor jest beżowy8jaki kolor jest beżowy9