Wielu projektantów twierdzi, że każda kobieta powinna mieć możliwość wyboru odpowiedniej garderoby dla siebie na podstawie jej koloru. Jednak nie cała płeć piękna wie, co to jest i jak można ją określić.

Rodzaje wyglądu kobiet są podzielone na 4 kategorie według pory roku: "zima", "wiosna", "lato" i "jesień". Każdy przedstawiciel sezonu ma swoje własne cechy charakterystyczne, które proponujemy poznać.

Jak określić swój wygląd?

Dzisiaj, dzięki obfitości informacji, nietrudno jest określić własne wygląd koloru . Ale chcielibyśmy podkreślić kilka kluczowych kwestii, które należy zidentyfikować:

  1. Odcień skóry w niektórych typach wyglądu może być bardzo podobny, ale definicja sub-strony pomoże szybko poradzić sobie z zadaniem. Aby to ustalić, musisz zobaczyć, jakie żyły kolorują na wewnętrznej stronie nadgarstka. Jeśli wydają się lekko zielonkawe, to jesteś właścicielem ciepłego podtonu skóry, to jest "wiosna" i "jesień". Jeśli żyły mają barwę niebieską lub fioletową, wówczas jest to niewątpliwie typ zimnego koloru, czyli "zima" i "lato".
  2. Eksperymentuj z kwiatami, kładąc je na twarzy. Te odcienie, które sprawią, że twoja skóra będzie lśnić, pasuje do ciebie, a jeśli są przedstawicielami ciepłych tonów, to jesteś tego samego koloru. I to samo z zimnym podtonem, który przechodzi w niebieski, niebieski, fioletowy, różowy, fuksja, zielony.

A teraz sugerujemy, aby dowiedzieć się o głównych cechach każdego rodzaju koloru.

Rodzaj wyglądu "zima"

Przedstawiciele tego typu kolorów bardzo trudno pomylić z innymi, ponieważ mają one kontrast. Skóra twarzy jest przeważnie blada, z niebieskawym odcieniem. Ale można spotkać i osoby o śniadej skórze, ale podtonom z oliwek. Oczy kobiety "zimowej" są bardzo bogate, o głębokich odcieniach ciemnego brązu, czerni, ciemnoniebieskich, szaroniebieskich, szmaragdowych i jasnozielonych. Właściciele "zimowych" włosów farbowanych mają płonący brązowy lub niebiesko-czarny kolor.

Jeśli chodzi o gwiazdy, najjaśniejszymi przedstawicielami tego typu kolorów są Dita von Teese, Catherine Zeta-Jones, Natalia Oreiro, Liv Tyler.

rodzaje wyglądu według pory roku1rodzaje wyglądu według pory roku2rodzaje wyglądu według pory roku3

Rodzaj wyglądu "wiosna"

Kobiety tego koloru są tak delikatne i romantyczne jak pora roku. Mają jasną brzoskwiniową skórę lub kość słoniową. Charakteryzują się lekkim naturalnym rumieńcem i obecnością lekkich piegów. Ciepłe odcienie oczu, takie jak zieleń, turkus, błękit nieba lub jasna oliwka. Włosy, podobnie jak skóra, są lekkie. Klosz waha się od jasnobrązowego do złotożółtego i jasnobrązowego z krytym strzechą.

Wśród gwiazd, o tej porze roku, znajdują się Nicole Kidman, Keith Hudson, Meg Ryan.

rodzaje wyglądu według pory roku4rodzaje wyglądu według pory roku5rodzaje wyglądu według pory roku6

Typ wyglądu "lato"

Mimo, że ta pora roku kojarzy się z ciepłem, to jednak przedstawiciele tego sezonu odnoszą się do zimnego koloru. Mają przezroczystą skórkę z różowym lub jasnym oliwkowym odcieniem. Niektóre osobniki mogą mieć piegi, ale tylko nieznacznie zauważalne. Opalać się w słońcu, większość przedstawicieli "letniego" koloru jest przeciwwskazana, ponieważ skóra szybko się pali. Istnieją jednak również te, w których opalenizna leży jak równy cień oliwkowy. Kolor oczu może być jasny lub ciemny, ale cień nie jest wyrazisty, ale przytłumiony. Może być szaro-niebieski, oliwkowy, brązowy z zielonym odcieniem. Włosy najczęściej mają jasny kolor popiołu lub jasnobrązowy, nie z czerwonym, ale ze srebrnym odpływem.

Od celebrytów po "letni" kolor można przypisać Natalii Vodyanova, Jennifer Aniston, Christinie Aguilera.

rodzaje wyglądu według pory roku7rodzaje wyglądu według pory roku8rodzaje wyglądu według pory roku9

Rodzaj wyglądu "jesień"

Kobieta "jesień" to bardzo wyrafinowana i słoneczna osoba, która promieniuje ciepłem i radością. Główną cechą wyróżniającą są włosy, które mają czerwonawy lub nawet brązowy odcień. Jednak nawet jeśli przedstawicielem tej pory roku są kasztany, wciąż ma pomarańczowy odcień. Skóra ma bladozłoty kolor lub odcień kości słoniowej. Oczy są brązowe lub bursztynowe. Te kobiety bardzo lubią słońce i hojnie nagradzają je piegami, które nadają obrazowi wyjątkową pikanterię i kobiecość.

Kobieta "jesienią" wśród celebrytów to Jessica Alba, Jennifer Lopez, Julia Roberts, Angelina Jolie.

rodzaje wyglądu według pór roku10rodzaje wyglądu według pór roku11rodzaje wyglądu według pory roku12