Z reguły wybierając makijaż i garderobę, kobieta kieruje się intuicją i preferencjami smakowymi. Zdarza się, że dziś obraz jest idealnie dopasowany, a jutro coś jest już nie tak. Czasami chcemy kupić to, co lubisz, ponieważ jest dobrze na nas. Ale przed lustrem staje się jasne, że w ogóle nie pasuje do koloru. Aby uniknąć takich przebić, spróbuj wybrać ubrania i makijaż dla swojego wyglądu koloru.

Jak określić typ koloru?

Aby określić swój kolor, stań przed lustrem i uważnie patrz na siebie. Zwróć szczególną uwagę na skórę twarzy. Najpopularniejszą jest "sezonowa" metoda dzielenia wyglądu typu kolorowego. Głównym kryterium określania koloru za pomocą tej metody jest uwzględnienie koloru skóry. Istnieją cztery główne typy zgodnie z czterema porami roku:

Zimowy kolor. Kolor skóry przedstawicieli tego koloru jest zwykle bardzo jasny, prawie przezroczysty. Kolor włosów jest bardzo ciemny. Jest to kontrast pomiędzy jasną skórą a bardzo ciemnymi włosami - główny znak zimowego koloru. Jest to tak zwany typ kontrastu. Ale ma inną formę. Kobiety o ciemnej, niemal oliwkowej skórze i czekoladowych włosach z brązowymi lub zielonymi oczami są także przedstawicielami "zimy".

Kolory w ubraniach: na "zimowych" ubraniach o absolutnie czarnych i białych kolorach idealnie wyglądają. Wybierz jasne i chłodne odcienie. Zapraszamy również odcienie ze stali i srebra. Ale pastelowe kolory, czerwone, a nawet ciepłe kolory, lepiej nie używać.

Co ubrać: dla kobiet zimowych, klasyczny styl w ubraniach jest idealny. Wybierz proste i surowe cięcie. Cienkie dzianiny lub lśniące gładkie tkaniny to najbardziej udane rozwiązanie. Dobrze w harmonii z "zimą" będą duże geometryczne wzory, abstrakcje i wzory.

Typ koloru wiosny. W "wiosennych" kobietach, skóra z reguły brzoskwiniowym odcieniem, czasem w kolorze kości słoniowej. Najczęściej w dzieciństwie kolor tego rodzaju włosów jest bardzo jasny, ma kolor słomy, ale z wiekiem ciemnieje, aczkolwiek nieznacznie. Najczęściej struktura włosów jest cienka, prosta. Oczy tego koloru są najczęściej niebieskie, szare, czasem jasnozielone.

Kolory w ubraniach: kolor wiosenny jest bardzo delikatny, a kolory lepiej wybrać spokojne i miękkie odcienie. Szmaragdowy, koralowy, złoty, kolor młodej zieleni. Unikaj zbyt ciemnych lub jasnych odcieni - może to wizualnie nadać skórze bladość i bez życia.

W co się ubrać: lekkie bluzki z dzianiny i bolerka. Prosta krój i lekka sylwetka. Bardzo dobrze wygląda odzież sportowa. Tkaniny należy wybierać gładko lub z "cichym" nadrukiem. Wiskoza, cienka dzianina lub len nadaje się do "wiosny".

Kolor jesieni. Trochę jak poprzedni. Ten typ charakteryzuje bursztynowy kolor oczu, czasami zielone, brązowe oczy mogą mieć lekko czerwonawy odcień. Skóra, z reguły śniada i piegowata, słońce prawie zawsze robi się czerwone.

Kolory w ubraniach: kobiety "jesienne" wcale nie chodzą w zimnych szarych lub niebieskich kolorach. Lepiej jest preferować ciemne odcienie zieleni lub ziemi. Marchew, musztarda, bagno zielone, brązowe i ceglane.

Co ubrać: na "jesień" powstają właśnie takie style, jak safari i kraj. Wielowarstwowy styl i soczystość wybranych kolorów podkreśli całe ciepło tego koloru. Możesz łatwo wybrać trochę szorstkiej tkaniny, tweedu i zasłony. Odpowiednia skóra i zamsz.

Typ koloru letniego. Bardzo powszechny kolorotyp wśród Słowian. Im jaśniejsza skóra i im ciemniejsze włosy, tym jaśniejszy i bardziej kontrastowy kolor. Kolor włosów może być jasnobrązowy lub popielaty. Najczęściej "letnie" zielone lub niebieskie oczy, mniej brązowe. Skóra wystarczająco jasna, szara lub typ koloru jesieni cienie oliwne.

Kolory w ubraniach: na "lato" pasują nudne i raczej stonowane odcienie - szary, fioletowy, różowy i niebieski. Należy jednak unikać czarnych i jasnych odcieni czerwieni. Będę z powodzeniem wyglądać pastelowe odcienie.

W co się ubrać: Klasyka i romans to twoi sprzymierzeńcy. Jedwab, szyfon i inne "latające" i lekkie tkaniny, dżinsy, cienki len i koronki - to twój wybór.