Nienaturalny kształt brwi, nitek, już dawno zagłębił się w zapomnienie, a dziś przedstawiciele, którzy z natury mają cienkie brwi , zastanawiają się, jak nadać im wspaniały wygląd. W tym przypadku u kosmetyczki zawsze powinno być specjalne narzędzie do tego celu - ołówek do brwi.

Jak wybrać odpowiedni ołówek do brwi do specyfikacji technicznych?

Ważne jest, aby zwracać uwagę zarówno na charakterystykę techniczną instrumentu, jak i jakość samego ołowiu. Wybór pierwszego parametru jest mały - skręcanie i normalne, wyostrzanie. Chociaż pierwszy jest czasem wyposażony w ostrzałkę umieszczoną na pokrywie, ale nie jest to bardzo wygodne w użyciu, a taki ołówek jest szybko matowy, a pociągnięcia na niego są grubsze, niż byśmy chcieli. Dlatego preferowany powinien być zwykły ołówek, na końcu którego znajduje się również specjalny pędzel.

Grifel powinien być nieco mocniejszy niż eyeliner , w końcu trzeba umieścić nie ciągłą linię, ale dużo małych i nierównych. Jednak niektórzy przedstawiciele płci pięknej uważają, że zarówno oczy, jak i brwi mogą zostać usunięte tym samym lekarstwem. Ale to nie jest prawda.

Warto zwrócić uwagę na zawartość tłuszczu w ołowiu. Zbyt miękki i tłusty ołówek pozostawi niechciany połysk na brwiach, w upale lub w deszczu, na ogół można go rozmazać.

Jak wybrać kolor kredki do brwi?

Niektóre marki są reprezentowane przez tylko dwa kolory: czarny i brązowy. Ale jeśli ustawisz cel, to na wyprzedaży znajdziesz szeroką paletę ołówków do brwi:

  • czarny;
  • dymny;
  • szaro-oliwkowy;
  • ciemny kasztan;
  • złoty kolor;
  • terakota itp.

Czasami producenci są uszlachetniani w kombinacji dwóch podobnych odcieni w jednym ołówku na różnych końcach. Taka kopia do makijażu jest bardzo poszukiwana. Styliści zalecają stosowanie dwóch odcieni: ciemnego - bliżej nosa, a od środkowego - jaśniejszego. Ci, którzy mają popielaty kolor włosów, zbliżą się do szarych odcieni ołówka do brwi. Jasna czerwień powinna wybierać miedziane odcienie, trochę ciemniejsze niż włosy.

Ta reguła jest odpowiednia dla tych, którzy szukają odpowiedzi na pytanie, jak wybrać ołówek do brwi dla blond, rudych, blond. Wszystkie blond brwi powinny być o kilka odcieni ciemniejsze. W przeciwieństwie do reguły, ołówek do brwi dla brunetek powinien być mniej więcej tej samej liczby tonów. Jeśli kolor włosów nigdy nie był poplamiony, nie musisz być mądry - po prostu podnieś dokładny ton swoich naturalnych danych.