Nie każdy z nas nadał brwiom odpowiedni rozmiar i kształt. To dobrze, że istnieją kosmetyki do korygowania takich niedociągnięć. To jest ołówek do brwi. Oto, jak je odebrać i co wyróżnia ołówki znanych marek, porozmawiamy

.

Jak wybrać ołówek do brwi?

Wybór ołówka nie jest prosty, ponieważ jest ich tak dużo. Istnieją ołówki mechaniczne, które nie wymagają ostrzenia, są zwykłe. Możesz wybrać ołówek do brwi lub wosku. Puder w brwiach pomaga im wyglądać naturalnie, a wosk pomaga kłaść niegrzeczne włosy. Ale nie jest tak trudno poradzić sobie z tymi chwilami, wszystko zależy od twoich własnych preferencji. Ale z kolorem ołówka zawsze mają trudności.

Aby ułatwić Ci pracę, pamiętaj o kilku zasadach dotyczących wyboru ołówka do brwi.

  1. Czarny kolor węgla pasuje do brwi tylko brunetek o ciemnej skórze. Czarnowłose panie o bladej twarzy skóra lepiej wybrać ołówek o 3 odcienie lżejsze od włosów.
  2. Brązowowłose można wybrać ołówki w kolorze ciemnobrązowym lub ciemnoszarym.
  3. Jeśli twoje włosy są czerwone, to będzie Ci odpowiadał ołówek z brązowego kasztanowca, brązowo-czerwone i terakotowe odcienie. Jeśli twoje rude włosy mają odcień miodowy, a skóra twarzy jest lekka, to warto wypróbować jeden z "średnich" odcieni brązu.
  4. Blondynki będą miały najtrudniejszy czas, zwykle zaleca się im wybrać ołówki o 3 tonach ciemniejsze niż ich włosy. Ale powinni zwracać uwagę na kolor oczu - niebieskookie i zielonookie piękności o jasnej skórze będą pasować do ołówków o beżowych lub popielatych odcieniach. Ciemniejszy kolor może mieć tylko brązowe oczy. Jeśli włosy są popielate, wybierz szary ołówek. A przy blond włosach trzeba zwracać uwagę na beżowe odcienie.

Aby poprawnie podsumować brwi za pomocą mechanicznego ołówka, nie powinno być problemów, ale zwykłe mogą powodować problemy. Dlatego przed użyciem dobrze wyostrzyć ołówek, tak aby pociągnięcia były cienkie. A przy wyborze należy zwrócić uwagę na brak inkluzji w pisaku. Również w kredce do makijażu dziennego nie należy szlifować miką ani migotać, nadają one brwiom połysk, który jest odpowiedni tylko w makijażu wieczorowym. A mimo to należy zwracać uwagę na twardość łupka, musi być twarda - miękka i odważna z pewnością się rozmyje.

Który ołówek jest najlepszy?

Ostatnio bardzo popularna stała się ocena kosmetyków, więc ołówki do brwi nie ominęły tego losu. Ale jak się okazało, nie jest to prosta sprawa, w tym sensie, że prawie niemożliwe jest wyodrębnienie najlepszych. Takie ołówki zwykle zachowują się dobrze, nie rozprzestrzeniając się nigdzie. Wiele w zestawie ma pędzel do brwi. Różnice między produktami producentów działających w dobrej wierze są niewielkie.

Na przykład, jeśli porównasz kredki do brwi (nie mechaniczne) z efektem pudru Lumene, Pupa, Borjuois i te same kredki do brwi z MAC, Chanel i Shiseido, to jest kilka różnic. Wszystkie ładnie się trzymają i są łatwe do zastosowania. Prawdziwy ołówek do brwi MAC różni się niepotrzebnie łatwą aplikacją, dlatego początkujący mogą uzyskać zbyt nasycony kolor.

Ołówki innych marek nie mają takich cech, raczej trudno je przesadzić, przyciemniając brwi za ich pomocą. Kolejną cechą jest obecność pędzla do brwi. Znajduje się nie tylko w ołówkach MAC i Shiseido. Aby usprawiedliwić ołówek do brwi od Shiseido ołówek do brwi lumen że ma pędzel, który nadaje się do cieniowania, można go czesać tylko bardzo cienkimi i potulnymi włosami.

Pozostali producenci również dostarczali ołówki ze szczotkami, jednak wyglądają inaczej. Ołówek do brwi Chanel ma pędzel, który wygląda jak pędzel do tuszu do rzęs. Wiele tego typu pędzli jest uważanych za najlepsze. Grzebień jest wyposażony w ołówek do brwi od Pupy i ołówek od Burjuois, ta forma pędzla jest również całkiem wygodna, gdy czesanie farby do brwi i skóry nie pozostawia. Ale przynajmniej ołówek do brwi Lumene ma grzebień, ale niewiele osób decyduje się go użyć. Faktem jest, że ten grzebień jest bardzo wytrzymały, dosłownie wyrywa ołówek z włosów.