Z pewnością wiele osób widziało na półkach sklepowych żele do mycia szamponem 2 w 1 - narzędzia, które można stosować do mycia włosów i oczyszczania skóry z ciała. Najczęściej takie produkty są dostępne dla mężczyzn i dzieci, ale można również znaleźć opcje dla kobiet.

Czy mogę używać szamponu pod prysznic takiego jak szampon?

Skład nowoczesnych szamponów i żeli pod prysznic jest prawie identyczny. Niektóre różnice w szamponie i żelu pod prysznic znajdują się tylko w stężeniu głównych składników detergentów (środków pieniących się, detergentów itp.) Oraz wykazu użytecznych i aromatycznych dodatków. Dlatego w rzeczywistości każdy szampon wysokiej jakości może być użyty do umycia ciała i, odwrotnie, do dobrego żel pod prysznic Możesz umyć włosy, zwłaszcza jeśli produkty są wykonane na bazie ekologicznej.

Ale oczywiście nadal nie warto tego robić, z wyjątkiem sytuacji awaryjnych. W końcu, aby zapewnić, że włosy są nie tylko dobrze oczyszczone, ale także ostrożne, należy indywidualnie wybrać szampon, w zależności od rodzaju włosów i ich potrzeb. To samo dotyczy żelu pod prysznic, który dobiera się w zależności od cech skóry.

Zastosowanie żelu pod prysznic szampon

Kompleksowe uniwersalne środki 2 w 1 - żele pod prysznic z szamponem - często produkowane jako zestaw podróżny o praktycznym zastosowaniu. Tj są bardzo wygodne w użyciu na wycieczki, a także, na przykład, biorąc prysznic po treningu, odwiedzając basen. Ale istnieją również podobne środki orientacji medycznej, które są stosowane, na przykład, do zapobiegania i leczenia chorób wpływających zarówno na skórę głowy, jak i na ciało.

Przeprowadzając krótki przegląd, możesz wybrać żele pod prysznic szamponu następujących producentów:

  • Ultra miękkie środki do kompleksowej pielęgnacji włosów i ciała Active Fitness od Floralis (Białoruś);
  • tonikowy szampon-żel pod prysznic z imbirem z Nectarome (Maroko);
  • żel pod prysznic "Terbinakod" do zapobiegania powstawaniu łupieżu, grzybic, łojotokowe zapalenie skóry z PhytoBioTechnology (Ukraina).