Kosmetyki najczęściej mają na celu ukrycie problemu, bardzo rzadko są w stanie go całkowicie wyeliminować. Dlatego w dziedzinie leków do pielęgnacji skóry okażą się o wiele bardziej skuteczne. Możesz użyć specjalistycznego kremu do twarzy, ale czasami leki farmaceutyczne są o wiele bardziej użyteczne. Na przykład, Solcoseryl w kosmetologii jest stosowany wraz z takimi środkami odmładzania jak zastrzyki z kwasu hialuronowego i Botox. Cena tego leku jest tymczasem dużo niższa niż w przypadku procedur salonowych.

Cele stosowania maści Solcoseryl w kosmetologii

Maść Solcoseryl w kosmetologii został ostatnio zastosowany, zanim produkt medyczny został użyty do leczenia odleżyn oraz chorób skóry i tkanek spowodowanych zaburzeniami krążenia. Jest rodzajem aktywatora metabolizmu o lokalnym działaniu, działającego ze względu na wysoką zawartość cieląt i aminokwasów w kompozycji odbiałczonego ekstraktu z krwi. Oto główne właściwości maści i żel Solcoseryl:

  • natlenienie skóry;
  • poprawa transportu składników odżywczych;
  • zwiększone krążenie krwi w skórze;
  • gojenie się ran i efekty regeneracyjne;
  • przyspieszenie wzrostu nowych naczyń krwionośnych i komórek nabłonka.

Pozwala to na stosowanie Solcoseryl w kosmetykach ze zmarszczek i poprawę cery. Maska z Solcoseryl najlepiej nadaje się do tego celu.

Żel Solkoseril w kosmetologii znalazł szersze zastosowanie - z jego pomocą można zmiękczyć szorstką skórę łokci i pięt, poradzić sobie z suche modzele .

Jak zrobić maskę z Solcoseryl?

Jeśli żel jest stosowany w czystej postaci, lepiej połączyć maść z innymi składnikami aktywnymi, aby efekt terapeutyczny był jeszcze bardziej wyraźny. Wielu zaleca połączenie aplikacji Solcoseryl z Dimexide Lek ten zwiększa penetrację leku do głębszych warstw skóry właściwej. Nie zalecamy stosowania dimeksydu, ponieważ może to spowodować oparzenie chemiczne. żel solcoseryl w kosmetologii Oto przepis na maskę, która gwarantuje, że nie zaszkodzi:

  1. Wymieszaj 0,5 cm Solcoseryl z 2 łyżkami kwaśnej śmietany i 20 kroplami soku z aloesu.
  2. Nałożyć na twarz, pozostawić mieszaninę do całkowitego wyschnięcia.
  3. Posypać wodą termalną lub mineralną, masować, odczekać 5-10 minut, spłukać ciepłą wodą.
  4. Powtórz procedurę nie więcej niż 2 razy w tygodniu.

To lekarstwo pomoże odmłodzić skórę twarzy, uczynić ją świeżą i aksamitną. Ci, którzy cierpią na trądzik i plamy starcze z Solcoserylem również przydadzą się.