Nubuk to jedna z odmian skór, z powodzeniem stosowana od wielu lat w przemyśle lekkim, na przykład obuwie, odzież wierzchnia, akcesoria i meble. Istnieje naturalny i sztuczny nubuk. Wizualnie mają silne podobieństwa, ale poniższe informacje pozwolą ci zdobyć trochę doświadczenia, jak odróżnić naturalny i sztuczny nubuk.

Czym jest naturalny nubuk do butów?

Naturalny nubuk jest materiałem pochodzenia zwierzęcego, z reguły bydlęcą skórą. Dzięki złożonemu i starannemu zabiegowi ma mały stos, dzięki któremu skóra wygląda dobrze i aksamitnie. Naturalny nubuk wymaga systematycznej i właściwej pielęgnacji specjalnych środków. Jeśli dokładnie spełnisz te wymagania, to twój ulubiony buty nubukowe będzie służył przez długi czas, a jednocześnie będzie miał doskonały wygląd. Jeśli przeanalizujesz politykę cenową materiału, koszt produktów wykonanych z naturalnego nubuku jest dużo wyższy niż syntetyczny.

Wciąż jest olej nubukowy - to także naturalny nubuk, którego powierzchnia jest poddawana impregnacji tłuszczem, co dodatkowo pomaga dobrze odpierać wilgoć. Opieka nad materiałem jest dość prosta.

Jak odróżnić naturalny nubuk od fałszywego?

Nubuk to naturalny materiał. Idealnie wentyluje powietrze i dobrze wchłania wilgoć. Nawet jeśli celowo namoczysz ją wodą do testowania, natychmiast pojawi się efekt wody, naturalna skóra nubuku natychmiast ją wchłonie i zauważalnie ciemnieje.

Jak odróżnić sztuczny nubuk od naturalnego?

Sztuczny lub syntetyczny nubuk to sztuczna skóra składająca się z wielowarstwowego materiału polimerowego. Struktura ma aksamitną powierzchnię. naturalny nubuk1 Nie wchłania wilgoci i może trwać dość dobrze.

Jeśli planujesz kupić produkt skórzany, sugerujemy, abyś zwracał uwagę na etykietę opakowania ze skóry, której materiał jest identyczny z materiałem zakupionego produktu. Jeśli do jego produkcji użyto naturalnych materiałów, etykieta jest przedstawiana jako obraz zwierzęcej skóry, a jeśli produkt jest wykonany ze sztucznej skóry, etykieta ma kształt rombu.

Jeśli przetłumaczymy na inne języki wyrażenie "skóra naturalna", otrzymamy przydatne informacje do analizy produktu:

  • W języku angielskim - prawdziwa skóra;
  • W języku niemieckim - echtleder;
  • W języku włoskim - vera pelle;
  • W języku francuskim - cuir.