Nie trzeba być prawdziwym fanem mody i bacznie obserwować jej nowości, aby zauważyć, że co roku nowocześni couturiers oferują publiczności coraz więcej modeli w stylu retro. Ten trend jest kolejnym jasnym potwierdzeniem złotej zasady, że wszystko nowe jest dobrze zapomniane. Dlatego dziś nie jest konieczne dla tych, którzy chcą wyglądać modnie i stylowo, aby przejść do drogiego butiku na nowe rzeczy, ale wystarczy zajrzeć do garderoby babci i wybrać dla siebie kilka sukienek z tamtej epoki. Aby stworzyć najbardziej odpowiedni wygląd retro, rozważ bardziej szczegółowo, co kobiety nosiły w tym czasie.

Moda retro z lat 30

Retro moda lat trzydziestych to odrzucenie ostentacyjnego luksusu lat dwudziestych, wydłużonych sukienek i kobiecych sylwetek. Głównym materiałem używanym do szycia była dzianina. Z niego tworzyły swetry, swetry rozpinane, pulowery, swetry. Sukienki, a zwłaszcza sukienki wieczorowe szyły je z jedwabiu, satyny, aksamitu, szyfonu, gipiury. Liczne zasłony i fałdy zdobione wyrobami, pióra, hafty, cyrkonie, koraliki i kryształki użyte zostały jako elementy ozdobne.

Charakterystyczną cechą sukienki w stylu retro jest długość poniżej kolana, ponieważ w tym czasie moda skupiała się na kobiecości. Górna część produktu jest bardziej obszerna dzięki poduszkom naramiennym, lotkom i licznym zespołom. Bardziej ekstrawaganckie modele to sukienki na cienkich ramiączkach spaghetti z odkrytymi plecami lub głębokim dekoltem.

Nawiasem mówiąc, bardzo popularne dziś ubrania dla dziewczynek w kropki i paski, z kwiatów i szachów drukuj , w klatce - to trend retro mody lat trzydziestych.

Pod koniec dekady działania wojenne znalazły odzwierciedlenie w modzie, a odzież stała się bardziej opływowa.

Moda retro z lat 80

Moda retro w stylu lat 80. zakłada bliskie przeplatanie się różnych kierunków, a przede wszystkim sportowo-uliczny styl. Aktywny interes ludności w różnych sportach, tańcach, aerobiku, wpłynął na kształtowanie głównego akcentu w ubraniach tego czasu.

Koniec ubiegłego wieku został zapamiętany przez nas z jasnymi prążkowanymi nogawkami, legginsami, luźnymi swetrami, wielopoziomowymi spódnicami i wiatrówkami. Również bardzo popularne wśród młodszego pokolenia były T-shirty z różnymi napisami, swetry w jaskrawe wzory - z powodzeniem łączono je z legginsami lub jeansami.

Bardziej powściągliwa wersja odzieży - sweter z rękawem "nietoperz" lub dekolt w szpic, ozdobiony koralikami, cyrkoniami, aplikacjami i innymi elementami wystroju.

Dla kobiet biznesu, modne były kwadratowe kurtki z szerokimi ramionami.

moda retro 1moda retro 2moda retro 3
moda retro 4moda retro 5moda retro 6
moda retro 7moda retro 8moda retro 9