W świecie mody styl retro nie stracił na znaczeniu już od kilku lat, inspirując projektantów do nowych pomysłów i ładne panie do eksperymentowania z ubraniami. Być może dzieje się tak dlatego, że kobieca natura jest bardzo artystyczna, a każdy przedstawiciel pięknej połówki chce być bohaterem każdej epoki, próbując stroju retro. Nie wszyscy wiedzą, że retro obejmuje długi okres, od lat 20-tych do 70-tych, w tym ogromną liczbę oryginalnych obrazów, kształtów, sylwetek i idoli ich twórców. W dzisiejszych czasach moda retro jest szczególnym kierunkiem, w którym elementy przeszłości i współczesności są harmonijnie połączone. To bardzo kobiecy styl, który obejmuje jasność kolorów, wyrafinowane sylwetki i romantyczny nastrój.

Epoka retro
  1. Lata 20-te to czas, kiedy kobiety zaczęły nosić krótkie fryzury, skrócone sukienki z niskim stanem i bez rękawów, kombinezony do spodni, pończochy w siatce, buty z okrągłymi nosami, boa i boa. Atrybuty obowiązkowe były również uważane za małe kapelusze cloche, ukochane przez panie z tamtych czasów i nici perłowe.
  2. 30s - można określić jako powrót powściągliwej elegancji i kobiecości. W modzie stała się wydłużona sylwetka i ubiera się na sylwetce. Spódnice stały się dłuższymi, bardziej eleganckimi strojami, a także bogatą zasłoną. Piękno tamtych czasów nosiło długie rękawiczki, ubrania z futrzanym wykończeniem i eleganckie czapki.
  3. W latach 40. II wojna światowa miała ogromny wpływ na modę. Dzięki niej stała się istotna styl wojskowy . Krótsze spódnice, kurtki z szerokimi ramionami i surowym krojem, a także białe mankiety i kołnierze były modne. Zamiast czapek kobiety zaczęły nosić chusty, a wszystkie ubrania zaczęły przypominać męskie mundury wojskowe.
  4. Piąty rok nadał światu nowe pragnienie piękna, zastępując militarny minimalizm kobiecości i wdzięku. Stało się modne nowy styl . Kobiety znowu ubrane w bujne spódnice, śliczne czapki, sukienki z ciasnymi gorsetami i dekoltem, capri i rękawiczki.
  5. Lata 60. to okres szaleństwa i buntu. W tej chwili są style pin-up i hippie. Krótkie szczyty, spodenki, flirtowe spódnice, obcisłe sukienki, spodnie z wysokim stanem, szpilki i ubrania z etnicznymi motywami są modne.
  6. Lata 70. są początkiem demokratycznej mody. To czas prostych sylwetek, geometrycznych kształtów i jasnych kolorów. Ubrania stają się wygodniejsze i bardziej praktyczne, a hipisi i dyskoteka to popularne style. Moda obejmuje rozkloszowane jeansy, mini spódniczki, sukienki, bluzki z jasnymi obrazkami i spodenki, Bermudy.

Nowoczesna moda w stylu retro

W nowym sezonie mody wielu współczesnych couturierów stworzyło piękne obrazy w stylu retro. Na przykład w kolekcjach Mascotte, Gucci i Valentina Yudashkina można zobaczyć doskonałe spodnie, czepki, a także wieczorowe sukienki z niskim stanem i buty w stylu retro. Sukienki od Michaela Korsa przed upadkiem są również nasycone atmosferą minionego stulecia. Obszerne płaszcze, surowe bluzki, biznesowe garnitury i spódnice w stylu retro będą idealną ozdobą każdej garderoby.

Dolce & Gabbana i Dior promują uwodzicielski styl pin-up w tym sezonie. W swoich kolekcjach można zobaczyć mikro spodenki z wysokim stanem, obcisłe sukienki, przycięte topy, a także stroje kąpielowe i bieliznę retro.

Jeśli zdecydujesz się eksperymentować i wypróbować na sobie dowolny obraz z przeszłości, pamiętaj, że bardzo ważne będzie, aby nie mylić i nie wymieniać rzeczy z różnych epok. Tworząc wizerunek dziewczyny w stylu retro, powinieneś także zadbać o makijaż, fryzurę i zachowanie, ponieważ stanowią integralną kontynuację wyglądu, który sprawia, że ​​jest kompletny.

Styl retro 1Styl retro 2Styl retro 3
Styl retro 4Styl retro 5Styl retro 6
Styl retro 7Styl retro 8Styl retro 9