Afrykańskie motywy i wzory nie znikają z modnych podium i stron błyszczących magazynów od ponad dekady. Moda na styl etniczny ludów Afryki jest jak fale morskie - rośnie lub słabnie, ale nigdy nie przechodzi całkowicie.

I biorąc pod uwagę główną rolę drukuje , motywy i wzory we współczesnej modzie, absolutnie konieczne jest poznanie specyfiki afrykańskiego druku.

Afrykańskie motywy etniczne w odzieży

Pomimo dużej liczby jasnych odcieni w afrykańskich wzorach i zdobieniach, możemy wyróżnić kilka z najczęstszych:

  • beżowe odcienie. Piasek, kawa i popiół z khaki często stają się podstawą jasnych i chwytliwych wydruków Afro;
  • lazur. Czysty i głęboki niebieski odcień doskonale pasuje do ciemnej skóry i najjaśniejszych soczystych odcieni;
  • biały. Klasyczny podstawowy kolor, który pozwala "rozcieńczyć" absolutnie każdy odcień i wnieść do obrazu lekkość, lekkość i świeżość;
  • czerwony. Nasycona czerwień krwi występuje w większości stylów etnicznych. Afrykańskie odciski nie są wyjątkiem;
  • żółty. Ciepłe, słoneczne odcienie żółtego mogą odgrywać kluczową rolę we wzorze lub tworzyć tylko małe akcenty. W każdym razie jego obecność sprawia, że ​​obrazy są bardziej żywe i "soczyste".

Ponadto często można znaleźć afrykańskie motywy: kolor zielonej trawy, jasnozielony, jasny fiolet, karminowy różowy, pomarańczowy, delikatny różowy, turkusowy, błękitny i czarny. Jednolita odzież odgrywa rolę tła, ale często jest jasna. Głównym akcentem każdej cebuli w stylu afrykańskich plemion są rzeczy z wzorami. W sercu afrykańskich wzorów w ubraniach znajduje się kilka tematów: badania nad zwierzętami, florystyczne (kwiatowe i kwiatowe) wzory, abstrakcje i motywy geometryczne. Wzorce mogą być duże, lekko rozmyte lub bardzo złożone, z wieloma starannie narysowanymi małymi szczegółami.

Materiały w większości naturalne (lub imitujące naturalność): bawełna, len i jedwab, wełna, futro i skóra. Dekoracja wykorzystuje metal, kamienie, drewno, kości, pióra i pazury ptaków, skórę ryb, zęby zwierząt, splot i frędzle o różnej długości i gęstości.

Akcesoria to duże, masywne - ciężkie kolczyki, szerokie bransoletki, turbany wolumetryczne, wielowarstwowe naszyjniki i szelki.

Oczywiście, w przypadku surowej cebuli, zamieszanie kolorów afrykańskiego wizerunku nie jest odpowiednie, jednak na imprezę, spacer po mieście lub spotkanie z przyjaciółmi może stać się prawdziwym odkryciem.

Motywy afrykańskie 1Motywy afrykańskie 2Motywy afrykańskie 3
Motywy afrykańskie 4Motywy afrykańskie 5Motywy afrykańskie 6

Motyw "Afrykański kwiat"

Igły mogą z łatwością aktualizować swoją garderobę za pomocą rzeczy związanych z wykorzystaniem motywu "Afrykański kwiat". Ten motyw w postaci kwiatu z sześcioma płatkami najczęściej wykonywany jest w dwóch kolorach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać do tego dodatkowe odcienie.

Dzisiaj zabawki pluszowe, pledy i poduszki są bardzo popularne. Część tego można wytłumaczyć ekstremalną prostotą pracy - nie musisz przelewać skomplikowanych schematów i liczyć setki rzędów płótna. Wszystko jest o wiele prostsze - robisz na drutach dużo małych kwiatów i sześciokątów i łącząc je w jedną całość według wzoru (jeśli to zabawka lub ubrania) lub w ciągłym materiale (na koc lub poduszkę). Miniaturki kwiatowe są połączone zgodnie z zasadą plastra miodu. Kolor łączącej nici może być w tonie frędzli kwiatowej lub w kontraście.

Nie tylko ubrania, ale także zabawki, pledy, torby z afrykańskich motywów kwiatowych wyglądają bardzo jasno, elegancko a zarazem przytulnie.

Motywy afrykańskie 7Motywy afrykańskie 8Motywy afrykańskie 9
Motywy afrykańskie 10Motywy afrykańskie 11Motywy afrykańskie 12