W czasach starożytnych odcienie turkusowego koloru były obdarzone mistycznymi właściwościami. Uważano, że amulet z turkusu jest w stanie przynieść szczęście, cesarskie krypty zostały inkrustowane turkusowymi kamieniami. Dziś odcienie turkusu są nie mniej tajemnicze, ale jak inaczej wytłumaczyć fakt, że prawie zawsze pozostają u szczytu mody?

Jest wiele odcieni tego koloru i jest o wiele więcej tonów. Aby ułatwić wybór właściwego odcienia, sugerujemy zapoznanie się z nazwami najpopularniejszych.

odcienie turkusu 1odcienie turkusu 2odcienie turkusu 3
Harmonijne połączenie

Jasne odcienie charakteryzują się delikatnością, półprzezroczystością. Jasny turkusowy kolor - kolor letniego upału, beztroski odpoczynek. Połączenie z turkusu o takich kolorach jak pomarańczowy z różowym odcieniem, koral, matowa żółć, złoto i srebro jest uważane za harmonijne. Lekkość i delikatność obrazu gwarantuje połączenie jasnego turkusu i zimnych odcieni zieleni, błękitu.

Ciemny turkusowy kolor, który ma kilka głębokich tonów, w przeciwieństwie do jasnych odcieni turkusu, nie jest odpowiedni dla wszystkich. typ koloru . Dziewczęta należące do letniego koloru wyglądają niesamowicie w ubraniach tego koloru. Niesamowita właściwość ciemnych odcieni polega na tym, że podkreślają kolor oczu, odsłaniają skórę, tworzą dobry kontrast. W tym samym czasie turkus nie skupia się na sobie. Kolory w połączeniu z ciemnymi turkusami różnią się od siebie. Ten koral z różowo-fioletowym odcieniem i zielono-żółtym i lawendowym nienasyconym i miękkim kremem oraz brązowawym i liliowym.

Jeśli chodzi o jasne odcienie turkusu, optymalne połączenie dla przedstawicieli wiosenno-zimowego tsvetotypov - te same odcienie różu, zieleni, fioletu, kremu, szarości, beżowo-brązu i niebieskiego pod względem bogactwa i brzmienia. I nie zapominaj, że ten obraz wymaga ekspresyjnego makijażu.

odcienie turkusu 4odcienie turkusu 5odcienie turkusu 6
odcienie turkusu 7odcienie turkusu 8odcienie turkusu 9
odcienie turkusu 10odcienie turkusu 11odcienie turkusu 12