Wielu ortodoksów okresowo pyta: czy kobieta może nosić spodni w kościele? Odpowiedź jest poszukiwana w różnych cytatach z Biblii. W tym samym czasie niektórzy widzą w nich jednoznaczny zakaz chodzenia do kobiety w kościele w spodniach, podczas gdy inni traktują ich nieco inaczej.

Czy w kościele nie wolno nosić spodni?

Jeśli przeanalizujecie stwierdzenia zawarte w Starym Testamencie, wówczas mówią o zakazie noszenia ubrań przeciwnej płci. Mówi się, że kobieta nie powinna nosić odzieży męskiej, ale męskiej - kobiecej.

Jednak zanim wyciągniesz jakieś wnioski, powinieneś przeanalizować, jak wyglądały ubrania w tamtych czasach? Najbardziej zadziwiające jest to, że w tym czasie, a nawet znacznie później, w średniowieczu, spodnie nie istniały ani jako żeńskie, ani męskie elementy garderoby. Ich pojawienie się nastąpiło dopiero w XIX wieku.

Jeśli zagłębisz się w Prawosławne Pismo, możesz znaleźć takie rozszyfrowanie, co dokładnie jest dostępne pod ubraniem charakterystycznym dla płci przeciwnej: "... nie są też twarze komiksu ...". Mamy na myśli nie zwykłe ubrania, ale przeznaczone dla tak zwanych mummerów. W ten sposób dokonano analogii z pogańskimi praktykami, które przenikają do chrześcijańskiego środowiska.

Również w chrześcijańskich kanonach mówi się, że kobieta będzie zakładać ubrania dla mężczyzn w imię wyimaginowanej ascezy. Tutaj mamy na myśli odchylenie kobiet od istoty, według której Bóg je stworzył.

Tak więc biblijne cytaty zawierają więcej informacji o duchowych cechach kobiety, a nie o tym, dlaczego nie należy chodzić do kościoła w spodniach.

Należy powiedzieć, że spodnie pojawiły się jako element damskiej garderoby, dopiero w XX wieku. W końcu, dzięki Iva, zabezpieczyli status odzieży dla kobiet w latach 60-tych Saint-Laurent .

Wychodząc z powyższego można wywnioskować, że Biblia nie zabrania kobietom chodzenia do kościoła w spodniach. Ostatnio powszechną praktyką jest noszenie dużej chustki na spodniach.

Zgodnie ze wspólnymi tradycjami, wycieczka do świątyni zakłada obowiązkową obecność nakrycia głowy dla płci pięknej i wyklucza długość mini dla spódnicy, konieczne jest, aby obejmował kolana.