Legendarny Coco Chanel jest twórcą trendów i odkrywcą w świecie mody. Jej styl - model kobiecości i wyrafinowania dla wielu kobiet do dnia dzisiejszego. Jednym z najbardziej eleganckich damskich ubrań jest płaszcz w stylu Coco Chanel. Jak powinno być i jak prawidłowo go nosić?

Płaszcz w stylu Chanel

Coco Chanel zawsze przestrzegał pewnych zasad noszenia ubrań. Wygląda na to, że nauczyła ją wyglądać doskonale, a także stała się przykładem dla milionów kobiet. Płaszcz Coco Chanel ma również swoją własną charakterystykę. Zwracając na nie uwagę, zrozumiesz, że każda kobieta mody będzie mogła elegancko wyglądać w razie potrzeby:

  1. Letni płaszcz w stylu Chanel musi być uszyta z jednokolorowej tkaniny: beżowej, szarej, białej, czarnej. Ciemny płaszcz, czasami duszny, może nie być najlepszą alternatywą, ale mimo to lato również jest pochmurne i chłodne, co nie wyklucza noszenia ciemnych ubrań.
  2. Płaszcz damski w stylu Chanel musi być prosty, lekko dopasowany krój. W końcu podstawą stylu Chanel jest klasyk i elegancja.
  3. Szerokość rękawów powinna być średnia.
  4. Płaszcz z Chanel zawsze można znaleźć na kołnierzyku. Z reguły jest bardzo mała lub całkowicie nieobecna.
  5. Jednym z najważniejszych punktów jest tkanina, z której model jest wszyta. Jeśli chcesz kupić płaszcz w stylu Coco Chanel, zwróć uwagę na modele z tweedu, wełny, jerseyu.

Jeśli chcesz wyglądać elegancko na spacerze lub randce, wybierz dla siebie romantyczny model letniego żakietu w stylu Chanel w kolorze liliowym lub jasnoróżowym. Kołnierz może być ustawiony lub opuszczony. Pamiętaj, że spódnica nie powinna spoglądać spod płaszcza. Klasyczna długość jest do kolan lub nieco niższa. Jeśli podobał ci się krótszy płaszcz w stylu Chanel, zwróć uwagę na skróconą modelkę, lekko rozkloszowanym krojem. Rękawy można również skrócić.

Letni płaszcz Chanel 1Płaszcz letni w stylu Chanel 2Letni płaszcz Chanel 3
Letni płaszcz Chanel 4Letni płaszcz Chanel 5Letni płaszcz Chanel 6
Płaszcz letni w stylu Chanel 7Płaszcz letni w stylu Chanel 8Letni płaszcz Chanel 9