Gabrielle (Coco) Chanel na zawsze zmieniła koncepcję piękna i kobiecości w świecie mody. Uratowała piękną połowę ludzkości przed nieporęcznymi sukienkami i dusić gorsety, dając wolność, naturalność i wygodę. Odzież w stylu Coco Chanel to elegancja, wygoda i prostota, podkreślająca zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne piękno każdej kobiety.

Sukienki

Mała czarna sukienka (mała czarna sukienka), którą można teraz znaleźć w szafie każdej kobiety, Coco wynalazł ją w latach dwudziestych. Jest to uniwersalne ubranie, równie dobrze dostosowane do klasycznego stylu biznesowego, jak i do nieformalnych wydarzeń.

Suknie wieczorowe w stylu Chanel mogą być bardziej żywe kolory, sama Gabrielle preferowała stroje z jasnoczerwonego jedwabiu. Długość sukienki powinna być do kolan lub niższa, styl - prosty i elegancki. Najważniejsza zasada została wyrażona przez samą Koko: "Kobieta powinna być widoczna za sukienką. Bez kobiety - bez sukienki.

Odzież wierzchnia w stylu Coco Chanel
  1. Płaszcz w stylu Chanel powinien być miękki, wysokiej jakości i wygodny. Na spacery i randki, Gabriel zaproponował klasyczny długi dopasowany płaszcz pastelowych odcieniach bzu lub lawendy. Na wycieczki krajoznawcze samochodem - skrócona wersja jasnych kolorów Bole.
  2. Kurtka z dzianiny Chanel skutecznie podkreśla figurę i nie utrudnia ruchów, co z pewnością pasuje do każdej nowoczesnej kobiety. Ma wolną sylwetkę, nie obarczoną klapami i mnóstwem zamków błyskawicznych. Dodatkowo kurtka ta jest uniwersalna, doskonale komponuje się ze spodniami, spódnicami i klasycznymi sukienkami.
  3. Futro w stylu Coco Chanel ma podobną funkcjonalność co płaszcz. Powinny być różne wygody, proste linie cięcia, a także mieć długość do kolana lub nieco poniżej. Te zasady sprawią, że poczujesz się komfortowo w zimie iw otoczeniu biznesowym oraz w czasie wolnym.
Chanel Classic

Możesz nauczyć się stylu domu mody Chanel, używając nieśmiertelnego tweedowego garnituru i wełnianej kurtki. Kostiumy w stylu Coco Chanel mają prostą sylwetkę, łączą kobiecość, prostotę i wygodę. Często są kombinezony do spodni, ale warto pamiętać, że spodnie powinny być idealnie uszyte na figurze. Preferowane są następujące kolory i ich kombinacje: czarny, beżowy, szary, niebieski, biały.

Kurtki w stylu Coco Chanel powinny być wykonane z miękkich tkanin, takich jak kurtki. W tym samym czasie styl jest bardziej szczegółowy, rękawy są lekko zwężone, co tworzy wyrafinowany kobiecy wygląd. Dla wygody kurtka ma szeroki rękaw, 2-3 guziczki i parę kieszonek z przodu. Możesz wybrać różne kolory, najważniejszą rzeczą jest udana kombinacja z innymi elementami odzieży.

Fryzury

Fryzury w stylu Chanel nie różnią się różnorodnością. Wielka Koko nie zwracała zbyt dużej uwagi na włosy, biorąc pod uwagę najbardziej odpowiednią fryzurę dla mężczyzn. Krótki "bob" Chanel uosabia niezależność kobiety, jej pragnienie samorozwoju i samodoskonalenia.

Właściciele długich włosów mogą wykonywać proste fryzury, zbierając włosy w węzeł lub "muszlę", pozostawiając pewien element zaniedbania - luźne pasmo, miękkie fale itp. Włosy w stylu Chanel Naturalność i łatwość to elementy definiujące styl.

Akcesoria

Biżuteria w stylu Chanel wyróżnia się dużym rozmiarem i różnorodnością. Największą preferencję należy nadać perełkom - Gabrielle uważała, że ​​nie było go zbyt wiele i idealnie pasował do każdego stroju. Ponadto należy zwrócić uwagę na biżuterię. Duże bransoletki i broszki, koraliki z wielu nitek, złote lub srebrne spinki do mankietów - nie ma ograniczeń. Koko zawsze nosiła broszkę w kształcie kwiatka kamelii, która później stała się wizytówką mody Chanel.