Jego pojawienie się w "nowym wyglądzie" stylu światowego jest spowodowane licznymi modami - Christian Dior, który ponad pół wieku temu oferował kobietom eleganckie, romantyczne stroje. Według projektanta, odzież "nowego spojrzenia" powinna wytworzyć tajemnicę u kobiety, podczas gdy korzystne jest podkreślenie widocznych wdzięków: cienka talia, wysokie piersi, delikatne ramiona, eleganckie biodra. Charakterystyczną cechą ubrań tego stylu jest konkretność modeli, długość kostki i staranny dobór akcesoriów, w tym szpilek i nylonowych pończoch ze szwem.

Podstawa podstaw

Styl "nowego łuku" w ubraniu, wspinający się na chwałę Olympusa, wywołał mieszaną reakcję w społeczeństwie. Wiele kobiet lubiło jego luksusową kobiecość, ale byli tacy, którzy mówili przeciwko niewygodnym sukienkom z wąskim gorsetem, który powinien był nosić z korygującą bielizną. Ale, być może, ubranie w stylu "nowego spojrzenia" wytrzymało falę krytyki i stało się przełomowym symbolem lat pięćdziesiątych. Sukienki w stylu "nowego kokarda" stały na czele nowej linii odzieży. Ich style często przypominały kwiaty, których kubki otwierały się w pełni - bujne, rozkwitające do dołu sylwetki, lub te, które wciąż czekają na skrzydłach - proste sylwetki. Nawiasem mówiąc, spódnica w stylu "nowego kokarda" została również uszyta na wzór ulubionych kolorów projektanta - róż i konwalii.

Nowoczesne sukienki w stylu "nowego spojrzenia" zachowały wyrafinowany blask i wyrafinowanie lat 50., ale stały się lżejsze, bardziej naturalne, gotowe podkreślić fascynującą kobiecość nie tylko wieczorem, ale także w ciągu dnia (takie sukienki nie mają gorsetu i są szyte bez użycia bujnej zieleni siatka). Teraz sukienki "nowego wizerunku" znajdują się nie tylko w kolekcjach Diora, ale także jego współpracowników w sklepie: Donna Karan, Patricia Avedano, Rosa Clara i inni. Paleta kolorów strojów, oprócz czarnych, zielonych i beżowych kolorów, zachowała ulubione odcienie Diora w tym sezonie - różowe i szare, a także lamparta. Dekoracyjna kokarda - ulubiony miernik, występuje również w obecnych modelach. Styl "nowego spojrzenia" rozpoznaje buty tylko w postaci eleganckich butów na wysokim obcasie.

Ważne akcenty

Ważnym szczegółem, który po prostu uwielbia styl "nowego spojrzenia", są akcesoria, wśród których oryginalne czapki i długie rękawice wyglądają szczególnie imponująco. Obraz uzupełniają obszerne dekoracje, z reguły z naszyjnikami, bransoletami i klipsami, a także z małymi torebkami, apaszkami i okularami przeciwsłonecznymi z kryształkami. Wszystkie akcesoria muszą być dopasowane do siebie.

Makijaż "Nowa cebula" to świeżość i naturalność, które można uzyskać za pomocą delikatnego rumienia, naturalnych odcieni szminek, eyeliner i ołówka do brwi. Fryzury "nowego łuku" mogą mieć postać miękkich fal i loków lub wyrafinowanych belek.

Styl nowy łuk 1Stylowy nowy łuk 2Styl nowy łuk 3
Styl nowy łuk 4Styl nowy łuk 5Nowy styl muszki 6
Nowy styl muszki 7Styl nowy łuk 8Nowy styl łuku 9