Country - to amerykański styl, który pojawił się w XIX wieku i jest tłumaczony jako "wioska". Dlatego ubrania w stylu wiejskim charakteryzują się prostotą i wygodą.

Do szycia takich ubrań stosuje się naturalne tkaniny takie jak bawełna, wełna, len, perkal. Również często można znaleźć produkty wykonane ze skóry i zamszu. W stylu wiejskim dominują naturalne odcienie: brązowy, szary, beżowy, czerwony i biały. Ale jeśli ta sukienka jest w stylu wiejskim, mogą to być małe kwiatowe wzory.

Charakterystyczne cechy ubrań w stylu wiejskim

Ponieważ ten styl powstał częściowo dzięki złotym i poszukiwaczom przygód, buty w stylu country wyróżniały się prostotą i wygodą. Następnie kraj został przyjęty przez zachodnich rolników. Ponieważ musieli pracować w kurzu i brudu, zakładali ostre buty w stylu wiejskim, wrzucali je do dżinsów lub skórzanych spodni i nosili koszule w kratkę z długimi rękawami, które również dobrze maskowały brud i plamy.

Jeśli mówimy o odzieży damskiej, dziewczęta w tym czasie również ubrały się zwyczajnie. Spódnice w stylu kraju były szerokie i ułożone w stosy, dzięki czemu mogły nawet jeździć. Ponieważ na farmie było dużo kurzu, spódnice wybierano w ciemnych kolorach. Ponadto kobiety zwykle zakładają bluzki w stylu wiejskim. Wyglądają dość ładnie. Mogły to być bawełniane bluzki w kratkę z koronką lub haftem i krótkie rękawy kwiatowy nadruk ozdobione warkoczem. Na bluzce była skórzana lub futrzana kurtka. Jeśli spódnica była ciemna, bluzka jest zwykle lekka.

Głównymi akcesoriami w stylu wiejskim są czapka i szalik z szerokim rondem. Wcześniej mężczyźni, surfując po piaszczystych stepach, zakrywali twarz chusteczką, chroniąc twarz przed kurzem. Teraz to tylko akcesorium, które pomaga stworzyć kompletny obraz.

Styl wiejski wszedł do świata mody w połowie lat 70. ubiegłego wieku. Następnie niektórzy projektanci tylko czasami używali tego stylu w swoich kolekcjach.

Szczyt popularności stylu country przypada na rok 2009, gdy słynna projektantka Isabel Marant wydała wiosenno-letnią kolekcję w tym stylu. Ponieważ kolekcja stała się prawdziwą sensacją dla obecnych, w przyszłości styl wioski w elitarnym społeczeństwie zaczął się nazywać "krajem bohemy".

Później wiele marek takich jak Derek Lam i Saint Laurent podążyło za przykładem Isabelle i pożyczył elementy do swoich kolekcji takie jak frędzle, czapki, spódnice wielowarstwowe i skóry.

Ślub w stylu wiejskim

Od styl rustykalny jest nadal w trend, wiele par świętuje tematyczne wesela, wśród których można znaleźć styl kraju.

Suknie ślubne w stylu wiejskim są bardzo wygodne i proste, więc panna młoda będzie jak najbardziej komfortowa. Szeroka spódnica i wolny top nie zatrzymają ruchów, więc panna młoda będzie mogła cieszyć się wakacjami, urządzać sesje zdjęciową wśród słoneczników i pszenicy, kłamać z narzeczoną w stogu siana, jeść pyszne dania i tańczyć do upadłego. Ale pomimo dość prostego kroju, sukienka wygląda bardzo uroczo z nutą kobiecości dzięki cienkiej koronce i deseniom na tkaninie.

A pan młody w czarnych skórzanych spodniach, białej koszuli, skórzanej kamizelce i czarnym kapeluszu z szerokim rondem będzie wyglądał jak prawdziwy bohater, który przybył z jego pięknem w poszukiwaniu przygód, by podbić Dziki Zachód.

Dziś prawie każda szafa ma jedną lub dwie rzeczy w stylu rustykalnym, czy to kowbojskie buty, czy słomkowy kapelusz, lekką drukowaną sukienkę z małym kwiatowym nadrukiem lub koszulę w kratkę z rękawami-latarkami. Wiedząc, jak prawidłowo łączyć te rzeczy z innymi, możesz uzyskać lekki, zrelaksowany, wygodny i modny wizerunek.

styl wiejski 1styl wiejski 2styl wiejski 3
styl wiejski 4styl wiejski 5styl wiejski 6
styl wiejski 7styl wiejski 8styl wiejski 9