"I Bóg stworzył kobietę ... stwór okazał się zły, ale ładny." Ten popularny żart jest często stosowany przeciwko kobietom. Nie ma w tym nic obraźliwego, wręcz przeciwnie, trochę się dotyka. Są jednak kobiety, które z definicji są śmiertelne. Niektóre z nich przeszły do ​​historii, a współczesni porywacze męskich serc nazywane są imionami.

Obraz femme fatale

Pojęcie "śmiertelnej kobiety" jest dość obszerne. Przede wszystkim należy rozumieć, że nie ma to nic wspólnego z pięknem kobiety. Fatalny może być i taki, który jest daleki od ogólnie przyjętych koncepcji piękna.

Śmiertelna kobieta charakteryzuje się silną wiarą w siebie. Ona wyraźnie wie, czego chce i pewnie idzie do celu. Taka osoba nie jest pozbawiona poczucia humoru, więc może bardziej niż ulżyć w napiętej atmosferze. Fatalna kobieta jest dobrze obeznana z męską psychologią i może z łatwością zorganizować mężczyznę dla siebie. Wystarczy, że będzie chwalić go, a potem zapewnić, że może jeszcze lepiej.

Fatal Women Stories

Od najdawniejszych czasów ludzie zidentyfikowali pięć imion najbardziej śmiertelnych kobiet:

  1. Mata Hari. Indyjski uwodziciel, który został stracony 15 października 1917 roku. Była znana jako bardzo "droga" kurtyzana w Europie. Mata Hari wykorzystała swoje umiejętności do poznania tajemnic państwowych od wpływowych klientów.
  2. śmiertelne kobiety w historii 1fatalne kobiety w historii 2fatalne kobiety w historii 3
  3. Cleopatra. Egipska królowa, dalekie od ideału kobiecego piękna. Ale to nie przeszkodziło jej w oczarowaniu słynnego Juliusza Cezara, a także jego następcy, cara Marka Antoniusza.
  4. śmiertelne kobiety w historii 4śmiertelne kobiety w historii 5śmiertelne kobiety w historii 6
  5. Louise Gustavovna Salome - filozof, pisarka, psychoterapeuta. Freud, Nietzsche, Rilke i inni sławni ludzie z tamtych czasów stali się jego "ofiarami". Louise bardzo lubiła eksperymentować z metodami uwodzenia.
  6. śmiertelne kobiety w historii 7śmiertelne kobiety w historii 8śmiertelne kobiety w historii 9
  7. Maria Tarnovskaya. Jedna z najbardziej śmiertelnych kobiet w historii. Łatwo zepsuła młodszego brata męża, którego później opuściła. Młody człowiek zastrzelił się, nie doznając smutku. Maria dostała 5 lat więzienia za sprowadzenie do samobójstwa 14 osób!
  8. Fatalne kobiety w historii 10fatalne kobiety w historii 11fatalne kobiety w historii 12
  9. Marlene Dietrich . Będąc mężatką, piękna Marlene nie odmawiała zalotów innym mężczyznom. Złamała serca wielu znanych osobistości.
  10. fatalne kobiety w historii 13fatalne kobiety w historii 14fatalne kobiety w historii 15

Taki jest obraz femme fatale. Przynosi jednocześnie szczęście i smutek. Spotkanie z nią stanie się fatalne - ona zrujnuje ... lub uwielbi!