Wysoka moda jest prerogatywą dla bogatych ludzi, których stać na dużo. Jednak brak olbrzymich sum, które można by wydać na ubrania, buty, akcesoria i kosmetyki produkowane przez najbardziej znane marki, nie oznacza, że ​​nie można wyglądać dostojnie i stylowo. To, co widzimy na światowych podium, już po pewnym czasie pojawia się na masowym rynku, ale w innej wersji. Co oznacza "rynek masowy"? - Są to grupy towarów, które są przeznaczone dla kupujących z klasy średniej, czyli dla masowego konsumenta. We współczesnej gospodarce segment rynku masowego zajmuje jedno z czołowych miejsc. Jego koszt szacuje się na ponad 190 miliardów euro.

Korzyści dla rynku masowego

Na czym polega różnica, na przykład, odzieży masowej od tej wytwarzanej przez marki należące do kategorii luksusu? Po pierwsze, jakość produktów rynku masowego jest oceniana jako średnia. Nie oznacza to, że takie produkty są złe lub nie zasługują na uwagę. Stosowanie tańszych materiałów, lokalizacja produkcji w regionach o taniej sile roboczej, stosunkowo niskie koszty reklamy są nieodłączną cechą rynku masowego, co umożliwia znaczne obniżenie kosztów produktu końcowego. To właśnie przyciąga konsumenta do tego segmentu rynku. Ze względu na fakt, że produkty spełniają trendy w modzie i różnią się wartością demokratyczną, jej popularność rośnie z roku na rok. Nawiasem mówiąc, ci, których stać na więcej, mogą wybierać godne produkty masowe. Tak więc wiele celebrytów na świecie w codziennym życiu preferuje najlepsze produkty na rynku masowym, a odzież i obuwie stworzone przez znanych projektantów mody są noszone przy specjalnych okazjach.

Najlepsze z najlepszych

Sprzedaż towarów tej kategorii odbywa się zwykle w wyspecjalizowanych punktach sprzedaży, a same prace marek masowych są żywym przykładem wprowadzenia systemu franczyzowego.

Głównym wskaźnikiem zapotrzebowania na dowolny produkt jest jego sprzedaż, dlatego łatwo jest wybrać najlepsze marki na rynku masowym. Są to znaki handlowe znane każdemu fashionistasowi, nie ukrywaj informacji o poziomie zysku, umieszczając raporty na oficjalnych stronach. Ranking najlepszych dokonuje się właśnie na dochodach firm działających na rynku masowym. A najbardziej popularna jest produkcja szwedzkiej marki H & M, zarabiająca ponad 12 miliardów euro rocznie i zajmująca ponad 6% rynku światowego. Dziś H & M jest zadowolona z modnych ubrań, akcesoriów, obuwia, bielizny i strojów kąpielowych dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Niewątpliwy plus - możliwość zakupów online.

Rynek masowy1Rynek masowy2Rynek masowy3
Rynek masowy4Rynek masowy5Rynek masowy6

Na drugim miejscu znajduje się firma Gap o przychodach ponad 10 miliardów euro rocznie i zajmująca prawie 5% rynku. Amerykańska marka, założona w San Bruno w 1969 roku, stała się drugą co do wielkości na świecie pod względem skali swojej sieci handlowej. W Ameryce Gap jest największym sprzedawcą odzieży dla całej rodziny.

Rynek masowy7Rynek masowy8Rynek masowy9
Rynek masowy10Rynek masowy11Rynek masowy12

Marka Uniqlo zamyka listę trzech największych konsumentów (przychód ponad 8 miliardów euro rocznie, około 4,5% udziału w rynku). Pomimo pochodzenia japońskiego marki, jej produkty są niezwykle popularne na całym świecie, a zwłaszcza w USA.

Inne popularne marki odzieżowe to Esprit, Calvin Klein, Zara , Mango i Topshop.

Rynek masowy13Rynek masowy14Rynek masowy15
Rynek masowy16Rynek masowy17Rynek masowy18

Zasługuje na masowy rynek kategorii uwagi i kosmetyków. Ta od dawna kochana przez wszystkie znaki firmowe Garnier, L'Oréal, Lumene, Max Factor, krajowe "L'Etoile", jak również mniej reklamowane, ale pożądane NYX, Sleek MakeUP, Essence, Catrice, NoUBA. Nawiasem mówiąc, profesjonaliści korzystają również z kosmetyków pielęgnacyjnych i dekoracyjnych na rynku masowym.

Rynek masowy19Rynek masowy20Rynek masowy21
Rynek masowy22Rynek masowy23Rynek masowy24