Pewnego razu wzór kurzych łapek został ukuty w Szkocji i używany w pasterskich kapeluszach. Z biegiem czasu zaczęła zyskiwać popularność i wkradła się do szafy polityków, arystokratów i znanych osobistości kultury. W modzie kobiecej aktywnie wykorzystuje się tkaninę w "gęsiej stopie" Coco Chanel .

Odzież "gęsia stopa" - w co się ubrać?

W XXI wieku kolory zdecydowanie zajęły swoje miejsce wśród klasycznych trendów mody. Jest rozpoznawalny, zawsze trafny, a jedyną rzeczą, która się zmienia, są style i modele rzeczy, które są z niego szyte.

Sukienka w gęsiej stopie - świetny wybór dla pracujących kobiet. Zwłaszcza jeśli jest wykonany w klasycznych kolorach czarnym i białym. Aby nieco rozcieńczyć strój, eksperci od mody zalecają dodanie plamek jaskrawych dodatków. Mogą to być:

  • obszerne, monochromatyczne jasne dekoracje;
  • kolorowe szalik ;
  • torba;
  • jasne buty.

Jeśli zdecydujesz się dodać kilka kolorowych akcesoriów, pamiętaj, że kolory powinny idealnie pasować lub harmonijnie się uzupełniać.

Sukienka może być również łączona - ze zwykłymi wstawkami. Wygodne jest symulowanie wad figur.

Spodnie, spódnice i szorty w "gęsiej stopie"

Pomimo niezastosowania się do tego wzoru, ten wzór jest nadal używany bardziej w odzieży na różne okazje. W sezonie jesienno-zimowym możesz bezpiecznie łączyć go z ciasnymi czarnymi lub innymi kolorowymi rajstopami. Z wierzchu odpowiednie byłyby jaskrawe, bazowe golfy lub szyfonowe bluzki.

Drukuj "gęsia stopa" - świetny asystent przy wyborze ubrań dla określonego typu figury. Duży wzór na spódnicy lub spodniach jest zbawieniem dla "odwróconych trójkątów" i "prostokątów", ponieważ może dodać brakującą objętość do formularzy. Natomiast w przypadku jabłek odpowiedni byłby mniejszy wzór. W połączeniu z monochromatycznym jasnym pasem pomoże podkreślić linię talii.

Odzież wierzchnia w "stopie gęsi"

Przydatnym i praktycznym nabytkiem przez wiele lat będzie płaszcz w "gęsiej stopie", bez względu na stopień ocieplenia i o której porze roku go kupisz. Downy pomoże rozcieńczyć nudną zimową garderobę, a zasłona będzie uniwersalna na czas poza sezonem, łącząc się zarówno z jeansami w miejskim stylu casual, jak iz garniturem spodni w stylu biznesowym. Warto zwrócić uwagę na koszulki wolumetryczne wykonane z tkaniny w "stopie gęsi" - mogą one zastąpić funkcję wydłużonego kolorowego blezera.

kurze łapki1kurze łapki2kurze łapki pattern3
kurze łapki pattern4kurze łapki5kurze łapki pattern6
kurze łapki7wzór stóp wrony8kurze łapki pattern9