Tworzenie fundamentów i reguł stylu biznesowego w odzieży trwało kilka dziesięcioleci, ale legendarne Coco Chanel umieścił wszystkie akcenty, wprowadzając do ubioru strój kobiecy dwuczęściowy, składający się z marynarki i spodni lub spódnicy. Ale niektóre zmiany w modzie biurowej z biegiem czasu nadal występują, więc współczesna kobieta powinna wiedzieć, jak długo spódnica powinna być zgodna z zasadami etykiety biznesowej. Sugerujemy zapoznanie się z prostymi, ale bardzo ważnymi zasadami, które pomogą uniknąć irytujących błędów, które są nie do przyjęcia w świecie współczesnego biznesu.

Kod firmowy i firmowy

Od dawna wiadomo, że długość spódnicy w biznesowym kodzie jest optymalna, jeśli brzeg sięgnie kolan. Nie ma i nie może być żadnych swobód w poważnych strukturach biznesowych. W niektórych firmach wymagania dotyczące ubrań pracowników są nawet określone w umowie, a ich naruszenie stanowi powód do zwolnienia. Wydaje się, że jak długość spódnicy damskiej może wpływać na produktywność pracy? Faktem jest, że każdy pracownik jest twarzą firmy, a jego pojawienie się wskazuje na status, przestrzeganie zasad etyki korporacyjnej, a nawet poziomu dochodu. Ale musisz zrozumieć, że spódnica z kodem nie jest bez twarzy. Jeśli nie jesteś w stanie zmienić niczego w odniesieniu do stylu, który zakłada proste klasyczne cięcie i stałą długość, to wybór tkaniny, jej faktury i koloru zależy tylko od Ciebie! Ale są ograniczenia - spódnica nie powinna być lekka, oświecona i zbyt ciasna. Dopuszczalne są wszystkie odcienie ciemnoszarego, brązowego i niebieskiego.

Przed wyborem długości spódnicy warto sprawdzić u kolegów, czy dopuszczalne są drobne odchylenia od ogólnie przyjętych norm. Faktem jest, że niektóre firmy ustępują kobietom, pozwalając im nosić spódnice nieco wyżej lub nieco dłużej, ponieważ standardowa długość nie jest dla wszystkich.

Długość spódnicy 1Długość spódnicy 2Długość spódnicy 3
Długość spódnicy 4Długość spódnicy 5Długość spódnicy 6

A jak wybrać długość spódnicy, jeśli brakuje ubioru? Uważa się, że optymalną długość każdej dziewczyny mierzy się w następujący sposób: należy stanąć przed lustrem, opuścić proste ramię wzdłuż uda, punkt dotykowy palca wskazującego i wskazać idealną długość dla swojego wzrostu. Krótkie spódniczki i spódnice roku trafiają do wszystkich smukłych i długonogich dziewcząt, z pełnymi biodrami lepiej nosić długość midi lub maxi (lekko zwężające się style), a cienkie nogi idealnie ukryją spódnicę lub spódnicę do kostek.

długość spódnicy

Przykłady spódnic o różnych długościach można znaleźć w naszej galerii.

Długość spódnicy 7Spódnica length8Długość spódnicy 9
Długość spódnicy 11Długość spódnicy 10Długość spódnicy 12