Dziś na arenie mody można obserwować setki różnych kierunków. Art Nouveau, lub jak to się często nazywa "secesja", jest uważany za jeden z najpopularniejszych trendów do tworzenia Łuk mody . Gładkie linie i krzywe, niezwykłe wzory motywów roślin nadają uroku i kobiecości obrazu. Szczególnie interesujące są nasycone motywy kwiatowe na czarnym tle.

Czapki w stylu Art Nouveau - czym one są?

Nakrycia głowy tego stylu zapierają dech w piersiach. Jakim typem kapeluszy i czapek nie był modernizm? Dominowały półkuliste, trapezoidalne, prostokątne i owalne formy. Szczególna uwaga zasługuje na produkty złożone, czasami pretensjonalne formy.

Moda XX wieku na kapelusze bardzo często się zmieniała, projektanci eksperymentowali, masa i objętość były zróżnicowane. Na przykład w latach dwudziestych XX wieku popularne były modernistyczne kapelusze o dużych rozmiarach. W latach 40-tych miniaturowe wariacje były niezwykle powszechne, ledwie pokrywały część czoła. Potem moda znów wróciła do szerokiego ronda i obszernego nakrycia głowy.

Żywy odcisk na "dekoracji" głowy pozostawił styl zmilitaryzowany. Rzeczywiste berety były nowoczesne, marynarskie czapki, czapki. Skandaliczne kobiety preferowały fantazyjne opcje w postaci kapeluszy - pompony, kokardy, kaptury. Szczególne miejsce na liście nakryć głowy z tamtych czasów zajmują welony i nowoczesne szale o najróżniejszych fakturach, stylach i rozmiarach.

Dlaczego zmienił się kształt nakryć głowy?

Współczesność była okresem eksperymentów. Sylwetka kostiumu często zmieniała się drastycznie. W rezultacie forma, kolor, objętość ubiorów głowy zmieniły się z prędkością błyskawicy. Ich rozwój w przestrzeni był odwrotnie proporcjonalny do objętości odzieży. Na przykład, jeśli obwód ramienia był jak najbliżej naturalnej wielkości, kapelusz był pompatyczny i zawiły. Z biegiem czasu, nudne pretensjonalne i obszerne okazy, po którym produkt wzrósł poziomo. Po osiągnięciu maksymalnego poziomu, sukienka rośnie pionowo - pojawiły się małe przedmioty kaskoobrazowe, udekorowane piórami, wstążkami.

ubiory głowy, nowoczesne 1ubiory głowy, nowoczesne 2ubiory głowy, nowoczesne 3
ubiory głowy, nowoczesne 4ubiory głowy, nowoczesne 5ubiory głowy, nowoczesne 6
ubiory głowy, nowoczesne 7ubiory głowy, art nouveau 8ubiory głowy, nowoczesne 9