Świetnie Coco Chanel , otworzyła wiele kobiet w nieznanym wcześniej świecie mody, uważała, że ​​zły smak jest bardzo ograniczony i nie ma dobrych granic smakowych. Trudno się z tym stwierdzeniem kłócić, bo każdego ranka zaczynamy od przeszukania w szafie ubrań, w której możesz wyglądać modnie, pięknie, stylowo. Osoba o dobrym guście ma poczucie harmonii we wszystkim. A co znaczy "dobry gust" i jak go zaszczepić, kultywować w sobie?

Zasady dobrego smaku

Dziecko, które się właśnie urodziło, pochłania wszystko, co go otacza. Jeśli jego rodzice znają zasady dobrego smaku, to dziecko było od dzieciństwa otoczone pięknem - pełne szacunku relacje między członkami rodziny, opracowywanie zabawek , pouczające książki, piękne ubrania i wiele innych. W świadomym wieku życie uczy lekcji życia o dobrym smaku, gdy horyzont się rozszerza, ujawniając nowe aspekty poznania i samodoskonalenia. Nic dziwnego, że przez lata produkowano dobry smak w ubraniach. Często smak kojarzy się ze stylem, ale to jest to samo, co sztuka nazywana jest modą. Oczywiście te koncepcje są ze sobą powiązane.

Myślisz, że nie masz dobrego smaku? Możesz to w sobie wprowadzić, aczkolwiek trudniejsze. Ciągłe zainteresowanie i regularne zajęcia - klucz do sukcesu. Jak stworzyć dobry gust w doborze ubrań i tworzeniu stylowej garderoby?

Po pierwsze, nie skupiaj się na liczbie rzeczy. Głównym kryterium wyboru jest ich jakość. Jedna para ładnych skórzanych butów klasyczny styl Znacznie lepiej niż kilka par niskiej jakości i niskiej jakości, które tracą wygląd po kilku wyjściach. Oczywiście dziewczęta udekorowane młodością są wybaczalne, ponieważ dla nich wygląd i istotność rzeczy jest ważniejsza niż jej jakość. Ponadto większość nastolatków wydaje na ubrania pieniądze zarobione przez rodziców. Ale samowystarczalna kobieta, uboga w jakości odzież, która wygląda na tanią, na wszystko.

Kolejną oznaką dobrego smaku jest idealna sylwetka. Czasem nawet najjaśniejsze trendy mogą zepsuć twoją figurę, sprawić, że twój wygląd będzie bezbarwny i szary. Ślepe stosowanie się do mody jest szkodliwe i w żaden sposób nie wskazuje na obecność smaku. Jeśli ubrania są modne, ale nie odchodzisz, zapomnij o nich! Te rzeczy są stworzone dla ciebie, nie dla ciebie. Każdy detal garderoby ma podkreślać piękno Twojego ciała i starannie ukrywać wady.

Błyszczący magazyn z artykułami i powiązanymi zdjęciami może być dobrym pomocnikiem w kształtowaniu smaku odzieży. Oczywiście nie wszystko, co piszą, zasługuje na ślepe podążanie, ale zalecenia stylistów często mają racjonalne ziarno. W tym samym celu warto przeglądać publikacje w Internecie, transmisje telewizyjne.

dobry smak 1 Ogólne czyszczenie szafy

Przejrzyj wszystkie ubrania, które masz w swojej garderobie. Każdy z nas w szafkach znajdzie rzeczy, które przesuniemy z półki na półkę przez lata, mając nadzieję, że kiedyś je nabiorą. Możesz go wyrzucić! Resztę ubrań należy poddać próbie i krytycznie ocenić. Nie nadaje się do rodzaju figury? Pokryty lamówką? Nie jest kompatybilny z żadną inną rzeczą? Nieaktualny? Więc zostaw ją bez żalu! Rozłóż wszystkie pozostałe rzeczy na półkach zgodnie ze schematem kolorów i stylem. W przyszłości spróbuj połączyć na jednym obrazie rzeczy przechowywane na półce. Jeśli chodzi o kolorystykę, która Ci odpowiada, postępuj zgodnie z ogólnymi zaleceniami proponowanymi przez stylistów dziewczynom o określonym kolorze. Nie masz pewności, czy kolor jest właściwy? Zapoznaj się z klasycznymi kombinacjami.

Odzież dla Ciebie, dobre buty, dobrze dobrane akcesoria, oryginalny smak - harmonia osoby o doskonałym smaku jest zauważalna we wszystkim. Odniesiesz sukces!