Moda w orientalnym stylu jest bardzo różnorodna, ponieważ zawiera elementy style etniczne ludy całej Azji - Japonia, Chiny, Indie, Tajlandia, kraje Bliskiego Wschodu. W tym artykule postaramy się podkreślić najbardziej charakterystyczne, wspólne cechy stylu tego regionu.

Orientalne motywy w ubraniach

Orientalny krój to szerokie rękawy, małe stójki, szerokie pasy, owijane ubrania, zapięcia, sukienki i kimona.

Sukienka z orientalnymi motywami może być minimalistyczna, w duchu Japonii, a także wyszukana, luksusowa w stylu krajów arabskich. Wszystkie mają wspólną miłość do pięknych tkanin - promienny satynowy i gładki jedwab, cienkie latające warstwy szyfonu i organzy, brokatu, adry i shoi.

Kraje arabskie charakteryzują się jednak luźniejszą odzieżą, która nie ujawnia ciała, wielowarstwowych i różnych draperii. Odzież w stylu japońskim lub chińskim może być ciasno dopasowanym, minimalistycznym krojem.

Orientalne kobiety wyróżniają się szczególną miłością do akcesoriów i biżuterii - mnóstwem łańcuchów, luksusowych kolczyków i masywnych naszyjników, bransoletek i biżuterii na głowę - wszystko to jest ważną częścią obrazu.

Orientalny nadruk

Druk w stylu orientalnym może być zarówno wielokolorowy, jak i monochromatyczny.

Bardzo często w obrazach o orientalnych motywach jest haft i rysunki, szczególnie skomplikowane, z mnóstwem drobnych szczegółów.

Najczęściej w azjatyckich wydrukach znajdują się wzory roślinne i kwiatowe, abstrakcje, gradient kolorów, wizerunki smoków, motyle i ptaki, czasami portrety, a także różne rodzaje wzorów geometrycznych.

W modelach krajów muzułmańskich i Indii najczęstszymi tematami są abstrakcje i skomplikowane wzory geometryczne.

Jak widać, niezależnie od kraju pochodzenia, moda Wschodu wyróżnia się gracją, złożonością kroju, zawiłymi wykończeniami i szczególną dbałością o szczegóły. Z pomocą takich ubrań każda dziewczyna może poczuć się jak jedna z legendarnych piękności Wschodu.

Motywy orientalne 1Motywy orientalne 2Motywy orientalne 3
Motywy orientalne 4Motywy orientalne 5Motywy orientalne 6
Motywy orientalne 7Motywy orientalne 8Motywy orientalne 9