Wschód ... Na samą myśl o tym słowie wyobraźnia rysuje egzotyczne naturalne krajobrazy, kolorowe latające ubrania i uwodzicielskie piękno, które przyciągają głębię tajemniczego wyglądu i wdzięku ruchów. Kraje wschodnie zawsze były i pozostają tajemnicą dla mieszkańców Europy. Ale dzisiaj spróbujemy zanurzyć się w ich tajemniczą i niezwykle barwną atmosferę - dziś idziemy do świata orientalnej mody i uczymy się ubierać w orientalnym stylu.

Gra według reguł Wschodu

Orientalny styl to delikatna sprawa. Łączy w sobie elementy tancerzy arabskich, japońskiej gejszy i indiańskich księżniczek, dlatego bardzo ważne jest, aby myśleć o najdrobniejszych detalach orientalnej kobiety, by wyglądać dostojnie i wywoływać jedynie ekstatyczne spojrzenia od ludzi wokół. Najpierw wymieńmy wszystkie podstawowe elementy tego stylu.

Tak więc ubrania w stylu orientalnym wyróżniają się nasyceniem kolorów oraz różnorodnością oryginalnych odbitek i etnicznych wzorów. Ale to nie znaczy, że twój strój powinien być pełen wszystkich kolorów tęczy. Najlepiej jest preferować jeden lub dwa podstawowe kolory, na przykład czarny, biały, czerwony lub złoty.

Sukienki w orientalnym stylu to zawsze lekkie, latające, niemal nieważkie stroje z jedwabiu, bawełny, lnu lub szyfonu. Projektanci nie zakładają się przypadkowo na naturalne tkaniny, ponieważ są szczególnie przyjemne dla delikatnego kobiecego ciała. Jeśli chodzi o cięcie, powinien podkreślać sylwetkę, ale jednocześnie nie ograniczać ruchów. Skromność jest jedną z podstawowych zasad stylu orientalnego. Krótkie spódnice i głębokie frędzle są dla niego nie do przyjęcia, chociaż ostatnio projektanci tworzyli bardzo otwarte stroje.

Umieszczamy akcenty

Aby stworzyć prawdziwie orientalny wizerunek, nie bój się przyciągających wzrok akcesoriów. Długie kolczyki, duże pierścionki i bransoletki, kolorowe korale i moniki - to sprawi, że będziesz się nieodparcie, a twój wizerunek - kompletny. Najlepiej wybrać biżuterię w orientalnym stylu, wykonaną ze złota lub srebra, z kamieni szlachetnych lub półszlachetnych.

Akcesoria w orientalnym stylu, takie jak szale, szale czy zasłony, mogą nie tylko upiększyć Twój strój, ale także chronić przed słońcem lub wiatrem, zakrywając delikatną skórę ramion i twarzy.

Buty w stylu orientalnym powinny być wybierane na niewielkim obcasie, ale zawsze jasne - od brokatu lub haftowane koralikami. Sandały i sandały będą pasować, interesujące będą również buty ze spiczastym noskiem.

Przechodząc do orientalnego piękna, powinieneś pamiętać o makijażu. Makijaż w orientalnym stylu jest jasno spuszczony z oczu i wyraźnie wyrysowana linia brwi. Ale usta powinny być naturalnym odcieniem. Będę musiał zajrzeć do solarium, ponieważ na Wschodzie wolą mieć skórę z odcieniem oparzeń słonecznych.

Jeśli chodzi o fryzurę w stylu orientalnym, nie jest ona zbyt pompatyczna. Z reguły orientalne kobiety mody preferują proste włosy lub zebrane z tyłu głowy. Często długie włosy są wplecione w warkocze, a głowa jest ozdobiona obręczą lub tiarą.

Paryskie domy mody: Orientacja na Wschód

W nowym, modnym sezonie wiosna-lato 2013 najlepsi paryscy projektanci przyjęli orientalny motyw. W swoich kolekcjach nieustannie demonstrują odważne orientalne detale. Dlatego Prada wprowadziła modele sukienek o prostym prostym kroju, którego główną atrakcją była ozdoba w stylu japońskim. Po Pradzie, orientalny smak pokazał także dom mody Etro, uwalniając linię strojów do spodni z wydłużonymi tunikami w stylu orientalnym, których rękawy były obszerne i przypominały rękawy japońskiego kimona. Trzymał się wschodnich trendów i Gucci, ubieranie swoich modeli w absolutnie zamknięte, ale jasne sukienki i garnitury. Piękno Japonii było również nasycone sukienkami z tunikami Osman, a splendor Indii został nadrukowany na sukienkach Marchesa i Vera Wang.

Wydaje się, że Wschód zbliża się do nas co roku, przynajmniej modny świat niemal całkowicie pogrążył się w tej niesamowitej i tajemniczej kulturze.

Orientalny styl 1Oriental style 2Orientalny styl 3
Orientalny styl 4Orientalny styl 5Orientalny styl 6
Orientalny styl 7Orientalny styl 8Orientalny styl 9