Każdy wie, że pojęcie piękna, aw szczególności piękno kobiecego ciała zmienny. We współczesnym świecie standard jest uważany za wysoką i szczupłą sylwetkę. Jednak kobiety z klasycznymi opcjami wciąż przyciągają uwagę i są popularne.

W tym artykule omówimy klasyczne proporcje figury.

Proporcje kobiecej sylwetki

Najlepsze cechy proporcji figury i proporcji długości różnych części ciała znane są artystom i rzeźbiarzom. Nawet w starożytnej Grecji podstawą pomiaru proporcji figury była ludzka głowa. Ten sam standard jest używany dzisiaj.

Wysokość wzrostu kobiety powinna być równa wysokości (długości) jej głowy pomnożonej przez 8,5. Długość nóg to wysokość głowy pomnożona przez 4,5. Szerokość ramion i bioder powinna być równa wysokości głowy pomnożonej przez 1,5. Szerokość w talii jest równa wysokości głowy.

U kobiet niskiego wzrostu długość figury to długość głowy pomnożona przez 7. Pozostałe proporcje figury zostają zachowane.

Jak widać, aby zachować kanon piękna, nie trzeba mieć określonej wysokości i wagi - o wiele ważniejsze jest to, aby ciało było proporcjonalne, harmonijne.

Idealne proporcje figury

Ludzie przez cały czas próbowali określić idealne proporcje sylwetki dziewczyny. Najstarszy kanon proporcji ciała sięga 3000 lat pne. Od tego czasu wielokrotnie się zmieniał.

Głównymi środkami były długość stopy, twarzy, głowy.

Proponujemy ci prawa proporcji ciała, z których korzystał Leonardo da Vinci:

Proporcje postaci ludzkich 1
  • długość dłoni jest równa długości 4 palców, stopa równa się 4 dłoniom, wysokość osoby to 24 dłonie;
  • oddzielone nogi i powierzchnia podłogi tworzą trójkąt równoboczny;
  • wysokość równa się pełnym ruchomym dłoniom;
  • odległość od korony do sutków - ¼ wysokości;
  • długość nóg od rzepki do palca wynosi ¼ wysokości;
  • długość ręki od czubków palców do łokcia wynosi 1/5 wzrostu;
  • długość ucha, odległość od brody do nosa i od korzeni włosów do brwi są równe jednej trzeciej długości twarzy;
  • idealny stosunek między talią a biodrami kobiety wynosi 0,64-0,7.

Teraz znasz klasyczny stosunek kobiecej figury, ale nie od razu zmierzyć się z władcą od stóp do głów. Wygląd jest tylko częścią kobiecej urody. O wiele ważniejsze jest być pewnym siebie, przyjaznym i zrównoważonym.