Wszystko ma swoją historię - indywidualną i niepowtarzalną. Malarstwo, muzyka, literatura, kinematografia, moda, przez wiele lat przeszła ich formację i znalazła dzisiaj swoich zwolenników. Moda jest zawsze na koniu, armia jej wielbicieli jest nieobliczalna, umiejętnie zdobywa serca ludzi i słynie ze swoich portfeli. Biorąc pod uwagę historię mody XX wieku, należy stwierdzić, że jest ona wielopłaszczyznowa i różnorodna, więc właściwe będzie rozważenie kolejno pewnych jej etapów.

Historia mody z początków XX wieku

Projektant, który dokonał zamachu stanu w XX wieku i przedstawił masom nowe szczegóły garderoby, był sławny Gabriel Chanel , założyła obcisłe spodnie dla kobiet, że do góry nogami zmieniła ideę stylu kobiet. Historia mody lat dwudziestych i trzydziestych XX w. Przeszła jej formację pod auspicjami emancypacji, nie tylko ubierając kobiety w garniturach do spodni, ale także zmieniając krój, czyniąc ją ukośną, co czyniło figurę kobiety doskonalszą. Ponadto, 20-lat powinny być podkreślone ze względu na ich różnorodny. Krzyki, nawet wulgarne stroje, brokat, szyk, nagość - wszystko to wydawało się rodzajem odwagi i stworzyło atmosferę kabaretu.

Historia rozwoju mody XX wieku

Wojskowych 30. i 40. lat w świetle funkcji, trudny okres dla wielu ludzi zastąpił pretensjonalność 20 na prostocie i powściągliwości ubrań. Przywilej należał do wygodnych i praktycznych ubrań. W latach pięćdziesiątych świat był w oczekiwaniu na piękną przyszłość, która po prostu musiała zastąpić tak trudne 40-m, więc obrazy i postacie w postaci klepsydry stały się modne. Ważne było podkreślenie talii, noszenie głębokiego dekoltu, dekorowanie ubrań odciskami i cyrkoniami, a także podkreślenie elegancji kobiecych nóg za pomocą wysokiej szpilki do włosów. Tutaj Christian Dior stał się legendarnym projektantem, który powrócił do kobiecej wyrafinowania i wyrafinowania.

Moda lat 60-tych - okres rozkwitu kultury hipisowskiej: uliczne motywy młodości, jasne kolory, wygoda strojów. To właśnie w legendarnych latach 60-tych pojawił się styl unisex i ulubiony mini-stół do dziś. Następny był 70. z neonowymi kolorami w stylu disco, chwytliwym makijażem i dekoracjami. Ponadto, 70. cechuje włoska kobiecość i elegancja: garnitury-trojka ze spodniami lub spódnicą, kobiece bluzki i żakiety.

W latach 80-tych fashionistki oddały hołd rzeczywistej bezpłatnej odzieży, która przypominała solidną torbę. Trend mody z lat 90-tych był bardzo duży, więc niektóre modne kobiety z lat 90 przekroczyły dopuszczalną stronę i wyglądały za dużo. Najważniejszą rzeczą charakterystyczną dla mody lat 90-tych jest wezwanie do bycia sobą. Oto taka jasna i zapadająca w pamięć historia mody XX wieku!

historia mody XX wieku 1historia mody XX wieku 2historia mody XX wieku 3
historia mody XX wieku 4historia mody XX wieku 5historia mody XX wieku 6
historia mody XX wieku 7historia mody XX wieku 8historia mody XX wieku 9