Historia chińskiej mody jest bardzo interesująca. Przez wiele stuleci, pod wpływem lokalnych kultur i gwałtownych reform, kostium narodowy podlegał ciągłym zmianom. Symbolika formy, ornamentu i kolorów chińskiego stroju była zdeterminowana społeczno-ekonomicznym rozwojem ludzi, ich filozoficzną teorią natury. Chiny są uważane za miejsce urodzenia jedwabiu, przy okazji, powszechnie uważa się, że tarcie jedwabiu o skórę pomaga leczyć wiele chorób. Motyw chińskiego ornamentu związany jest z chińską filozofią natury. Długie spodnie i bezpłatna kurtka dla obu płci są uważane za podstawę chińskiego stroju z głębokiego antyku. Oprócz spodni i swetrów musieli nosić szatę wierzchnią lub kurtkę, która była zaorana lub opasana.

Chińska moda uliczna

W ostatnich latach Chiny rozwijają się dynamicznie, a moda nie stoi w miejscu. Chińskie kobiety ubierają się w staroświecki sposób lub są bardzo jasne. Na ulicach Chin można znaleźć ogromny wybór stylów sukien damskich, spódnic z falbanką, garniturów do spodni. Połączenie różnych kolorów, jasne kolorowe rajstopy w połączeniu z ubraniami z jaskrawymi nadrukami, napisami na ubraniach w języku angielskim, dżetami i błyskami na codziennych ubraniach. Jednak pomimo tak odważnego wyboru w ubraniach, chińskie kobiety mody nie wyglądają na wulgarne. Chińska moda damska jest różnorodna i oryginalna. Niesamowita kombinacja ubrań i niewyczerpana wyobraźnia chińskich modnych kobiet i modnych kobiet przyciąga wzrok ludzi z całego świata.

Chiński Tydzień Mody odbywa się co roku w listopadzie w Pekinie. Pokazuje najnowsze trendy w branży modowej w Chinach. Tygodnie mody w Chinach stają się coraz bardziej kolorowe każdego roku. Przemysł mody szybko się rozwija, a prawdziwi fashionistki i fashionistki coraz częściej zwracają uwagę na tradycyjną chińską kulturę.

Chińska moda 1Chińska moda 2Chińska moda 3
Chińska moda 4Chiński styl 5Chińska moda 6
Chinese Fashion 7Chińska moda 8Chińska moda 9