Kobieca pierś o uwodzicielskich kształtach zawsze była, jest i pozostanie przedmiotem podziwu dla przedstawicieli silnej połowy ludzkości. A dziewczyny, zbierające ubrania do swojej garderoby, nie przestają z nich korzystać. Skupiając się na klatce piersiowej, możesz odwrócić uwagę od ewentualnych wad postaci, przynieść nutę romantyzmu, kobiecości do obrazu, a jeśli jest pożądanie, to agresywna seksualność. A to zadanie jest najłatwiejsze do głębokiego rozszczepienia.

Głęboki dekolt - jaki jest element przycinania ubrań i kiedy krawcy zdecydowali się na tę technikę? Co dziwne, ale jej wygląd nie jest związany z ubraniem, ale z praktycznością i wygodą. Na początku XIV wieku, gdy kobiety zaczęły nosić sukienki z ciasnym gorsetem podnoszącym piersi, elastyczne syntetyczne tkaniny nie były jeszcze dostępne. Potrzebny był głęboki dekolt w dekolcie, aby ubrania były wygodne. Obecność dekoltu sprawiła, że ​​stanik sukni wygodnie przylegał do ciała, a nie najeżony. Początkowo sukienka z głębokim dekoltem w strefie dekoltu była noszona z koszuli lub ukryta pod płaszczem, z szalem. Ale w erze Caterina Medici wszystko się zmieniło. Kobiety i dziewczęta w strojach z głębokim dekoltem były uważane za standardy mody, a na piersi nawet pomalowane muchy, aby przyciągnąć jeszcze więcej uwagi.

Aktualne trendy

Na początku ubiegłego stulecia głębokie rozszczepienie zostało wyparte przez ubrania z tępym topem i surowymi kołnierzami, ale w latach 50-tych utalentowany amerykański reżyser Alfred Hitchcock popisał się bohaterkami swoich filmów ubranych w uwodzicielskie sukienki z bardzo głębokim dekoltem z ekranu. Od tego czasu ten element cięcia ubrań jest u szczytu mody. Top lub stanik sukienki z głębokim dekoltem w dekolcie lub z tyłu można dziś zobaczyć w kolekcjach wielu znanych projektantów mody. Domy mody Miu Miu, Celine, Gucci, Cristopher Kane i Prada regularnie demonstrują ubrania, które pięknie eksponują ramiona, plecy i dekolt.

głęboki dekolt 1głębokie rozszczepienie 2głęboki dekolt 3

Jedna zasada pozostaje taka sama - głęboki dekolt, podobnie jak bardzo krótka spódnica, nie spełnia wymagań styl biznesowy . Ale wciąż są pewne zmiany. Jeśli kilka lat temu głęboki dekolt był uważany za przywilej wieczornych i uroczystych wydarzeń, dziś możesz nosić takie ubrania przy każdej dogodnej okazji. Jeśli prawidłowo skomponujesz obraz, nawet w sukience biurowej z materiału o szorstkiej fakturze i surowym stylu "nauczyciela" będzie wyglądać odpowiedni.

głęboki dekolt 4głębokie rozszczepienie 5głębokie rozszczepienie 6
Zalecenia stylistów

Dekolt może mieć inny kształt i głębokość. Jeśli uważasz, że Twoja szyja nie jest wystarczająco długa i elegancka, spójrz na sukienki i topy z owalnym dekoltem. Ta forma wizualnie zmiękcza formę i wydłuża szyję. Nuty seksualności na zdjęciu przyniosą głębokie wycięcie w kształcie litery V, ale w tym przypadku klatka piersiowa powinna być elastyczna, a skóra gładka, zdrowa. W przypadku dziewcząt z bardzo dużym biustem konieczne jest zastosowanie biustonosza do głębokiego dekoltu, ponieważ istnieje ryzyko, że okaże się ono wulgarne. Szczególnie efektywną pompę piersi podkreśla kwadratowy dekolt.

głęboki dekolt 7głębokie rozszczepienie 8głęboki dekolt 9

Właściciele małych piersi lub szerokich ramion powinni wybrać model z ukośnymi nacięciami w dekolcie. Sukienka lub top z szerokim paskiem na jednym ramieniu pozwala wizualnie powiększyć piersi. Ponadto ta asymetria odwraca uwagę od bioder i talii. Ta technika może być używana przez dziewczyny z problemami w tych obszarach.

I pamiętajcie, styliści twierdzą, że na jednym zdjęciu nie można łączyć krótka spódniczka i bardzo głęboki dekolt. Taka szczera seksualność graniczy z wulgarnością i agresywnością.

głęboki dekolt 10głęboki dekolt 11głęboki dekolt 12
głęboki dekolt 13głęboki dekolt 14głęboki dekolt 15
głęboki dekolt 16głęboki dekolt 17głęboki dekolt 18