Pin-up (pin to pin up - pin up) - ten obraz jest w większości półnagą piękną dziewczyną w pewnym stylu. Pojęcie pin-up przyszło do języka rosyjskiego z kultury amerykańskiej w połowie XX wieku i rozpowszechniło się w osobliwej formie kombinacji plakatów kampanii z czasów radzieckich i wizerunków pięknych dziewczyn.

Radziecki sztyft

Valery Barykin - najsłynniejsza rosyjska pinezka ilustratora sowiecki styl . To właśnie Valery zdołał po mistrzowsku połączyć na plakatach nudne hasła społeczne z lat 50-60 ubiegłego wieku i zachwycające piękno z uwodzicielskimi formami. Jeśli przypomnimy powszechną opinię, że "nie było seksu w ZSRR", to właśnie takie dzieła autora kreują nowy, w przeciwieństwie do reszty, nurt w sztuce. Walery Barykin wszelkimi sposobami obala ten wyrok, przekazując seksualność i entuzjazm rosyjskich piękności poprzez swoje dzieła.

Zdjęcia w stylu radzieckiego upięcia są raczej postrzegane z humorem, ponieważ wciąż pamiętają ścisłe ramy zachowań w społeczeństwie, w miejscach pracy, w których nieprzyzwoite było pokazywanie swojej indywidualności i odróżnianie się od innych.

W dzisiejszych czasach bardzo popularne stało się nabywanie "rzeczy z przeszłości", wszystkiego, co jest w jakiś sposób związane z epoką wielkiego ZSRR. Bardzo potrzebne są plakaty Walerego Barykina w stylu radzieckiej pinezki, doskonale ilustrujące kulturę czasów sowieckich i gasnące pragnienie nostalgii za Związkiem Radzieckim, który je posiada. Te wyjątkowe arcydzieła harmonijnie wkomponują się w wnętrza kuchni, które stworzą niezwykłą atmosferę, a także ozdobią nimi nowoczesne kawiarnie stworzone w stylu sowieckich bufetów.

Zainspiruj się sowieckim pin-upem, a Ty, nagle twoja wyobraźnia pozwoli ci zrobić godną konkurencję dla współczesnych artystów.

Radziecka pin-up 1Radziecka pin-up 2Radziecka pin-up 3
Radziecka pin-up 4Radziecka pin-up 5Radziecka pin-up 6
Radziecka pin-up 7Radziecka pin-up 8Radziecka pin-up 9