Trend w świecie mody - podkreślający piękno i kobiecość płci pięknej - znajduje również odzwierciedlenie w strojach na specjalne okazje. W szczególności, najbardziej skromne sukienki ślubne stają się coraz bardziej popularne.

Co oznacza "skromna suknia ślubna"?

Nie jest to w żadnym wypadku tanie towary konsumpcyjne, ale eleganckie, wyrafinowane modele - w tym designerskie. Piękne skromne suknie ślubne w tym roku zaprezentowały np. Carolina Herrera, Rosa Clara, Tatiana Kaplun.

Istnieje kilka kryteriów określających skromność takich strojów:

  • długość sukienki jako całości - może być na podłodze lub tuż nad kolanem (w zależności od stylu), ale nie na mini;
  • wyciąć, zakładając wyraźne linie i kobiecą sylwetkę;
  • obecność i długość rękawa - najczęściej są to modele bez rękawów lub z rękawami w trzech czwartych;
  • najczęściej brak nacięcia lub jest płytkie, w kształcie litery V, wskazówka przy dekolcie jest możliwa, ale powinna być maskowana na przykład za pomocą koronki;
  • tył musi być zamknięty;
  • kończąc w takich sukienkach, można powiedzieć, brakuje. Zwykle maksymalnym uzupełnieniem jest koronkowe wstawki i wstążki z kokardką lub kwiatkiem na pasku.

Skromne suknie ślubne nadają się do rejestracji, uroczystości, a nawet wesela. Kolor takich ubrań jest przeważnie biały, ale czasami można natknąć się na modele w kolorze szampańskim i pastelowe odcienie. Tkaniny - satyna, satyna, jedwab, koronka.

Podstawowe style

Sposoby skromnych sukien ślubnych są bardzo zróżnicowane. Prosta, klasyczna sukienka z lekkiego materiału (jedwab, satyna ) nadaje się dla dziewcząt o dowolnej wysokości, ale tylko z idealną figurą.

Sukienka z linii A podkreśla klatkę piersiową i talię, jest odpowiednia dla większości typów karoserii (w tym pełnych) i może być różnej długości. Skromna krótka suknia ślubna tego stylu daje obraz spontaniczności i niewinności.

Tradycyjna sylwetka syreny, ze spódnicą, która pasuje ciasno do bioder i rozciąga się w dół od kolan, z długimi koronkowymi rękawami lub bez nich w ogóle, jest odpowiednia dla dobrze zbudowanych młodych dam o średnim i wysokim wzroście.

Skromna suknia ślubna w stylu empire oraz w wersji greckiej - z wysokim stanem i podkreślonym gorsetem - idealna na narzeczonych z szerokimi biodrami, dla krótkich lub pełnych dziewczyn, a nawet przyszłych mam. Rysuje postać, podkreśla szyję, ramiona i klatkę piersiową.

Luksusowa suknia ślubna może być również skromna - z minimalnym wykończeniem i użyciem nieskomplikowanych tkanin. Pomoże ukryć obszerne biodra, zrównoważyć szerokie ramiona i dostosować proporcje.

Modest Suknie ślubne1Modest Suknie ślubne2Modest Suknie ślubne3
Modest Suknie ślubne4Modest Suknie ślubne5Modest Suknie ślubne6
Modest Suknie ślubne7Modest Suknie ślubne8Modest Suknie ślubne9